16. 08. 2019 15:46 | PRAHA/tvnoviny.sk

Český pár pri prechádzke po chorvátskej pláži narazil na hrozivý objav

Našli telo muža, ktorého pravdepodobne na breh vyplavilo more.

Na ilustračnej snímke kamenistá pláž v chorvátskom letovisku Baška na ostrove Krk.
Na ilustračnej snímke kamenistá pláž v chorvátskom letovisku Baška na ostrove Krk. Foto: gadzius/shutterstock.com

To, čo zažili dvaja českí turisti v Chorvátsku, by ste na dovolenke nechceli zažiť. Jan s priateľkou sa prechádzali po odľahlej pláži v letovisku Baška na ostrove Krk, keď našli mŕtvolu muža. Na kamenný breh ju pravdepodobne vyplavilo more, píše portál tn.cz.

"Nič príjemného to nie je, keď ideš na prechádzku po skalách, kde chodia rodiny s deťmi a zrazu vidíš človeka, ktorý tam len tak leží medzi kameňmi," opísal nepríjemný zážitok Honza. Podľa jeho slov s priateľkou sa išli sa prejsť k skalám mimo hlavnej pláže a zrazu si všimli človeka, ktorý tam ležal vo vode. Bola tam už skupinka asi troch ľudí, ktorí už zavolali políciu.

Český turista sa však nechcel len prizerať, zišiel po skalách dole k brehu a chcel pomôcť ležiacemu mužovi. "Prišiel som blízko, ale pokus o pomoc by už bola márna. Vyzeralo to, že už tam nejakú dobu leží, pretože už bol celý rozmočený," konštatoval Honza.

Nebohý muž na kamenistej pláži v letovisku Baška na ostrove Krk.
Nebohý muž na kamenistej pláži v letovisku Baška na ostrove Krk. Foto: tn.cz
 

S priateľkou počkal na políciu. "Najskôr sa jeden človek s vysielačkou pokúšal bezvládne telo vytiahnuť z vody. Potom prišiel čln a pri našom odchode už telo vyťahovali von," dodal.

Nebohý muž mal vraj okolo 35-rokov, hnedé vlasy, oblečenú mal bielu košeľu, plavky a papuče.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?