17. 08. 2019 11:13 | PŘEROV/ tvnoviny.sk, ml

Přerovom otriasa brutálna vražda. Mŕtve trojročné dievčatko mali nájsť policajti v práčke

Jeho matka predtým pobehovala po okolí so zakrvavenými rukami a kričala niečo o satanovi.

Polícia zasahovala v Přerove pri krvavom prípade.
Polícia zasahovala v Přerove pri krvavom prípade. Foto: tn.cz

Českým Přerovom otriasol hrôzostrašný prípad. Polícia našla vo štvrtok v jednom z bytov mŕtve trojročné dievčatko. Predchádzalo tomu besné vyčíňanie 23-ročnej matky Aleny, ktorá bola zrejme pod vplyvom omamných látok. Po sídlisku pobehovala so zakrvavenými rukami a vykrikovala, následne ju zadržala polícia.

„Ráno okolo pol deviatej pobehovala po pivnici celá špinavá, pravdepodobne teda od krvi a kričala niečo o satanovi," povedala pre TV Přerov susedka Markéta Šmídová.

Portál expres.cz priniesol ďalšie svedectvá, podľa ktorých mala byť matka Alena dlhodobou užívateľkou tvrdých drog, podobne ako jej priateľ. Portál tiež uvádza, že dobité telo dievčatka mali policajti nájsť v práčke. Presnú príčinu smrti určí až pitva.

Privolaný lekár rozhodol o prevoze matky do špecializovaného zdravotníckeho zariadenia. Polícia preto čaká na jej svedectvo ako aj na informácie od jej partnera, s ktorým sa v byte stretávala.

Kriminalisti momentálne pokračujú v objasňovaní vraždy a o možnom vrahovi mlčia. O okolnostiach tragickej udalosti prehovorila pre kolegov z českej TV Nova žena z rodinného kruhu, ktorá chcela zostať v anonymite.

„Keď polícia matku zadržiavala, vykrikovala nejakú adresu. Policajti tam s ňou išli. Na adrese žila jej príbuzná, ktorá sa hneď zaujímala o dievčatko. Až tak polícia zistila, že žena má dieťa, a tak s ňou išli do bytu. Tam ju našli mŕtvu," popísala tragédiu žena.

Susedia tvrdia, že v byte bývali často večierky i hádky a neraz tam zasahovala mestská polícia. Matka v ňom žila s dcérou a často ju navštevoval jej partner, ktorý nie je otcom dievčatka. Žeby v rodine mali byť iné problémy,  nikto z blízkych ani susedov nenahlásil.

„Sociálni pracovníci přerovského magistrátu nedostali nikdy žiadny podnet od polície, ktorá pri hádkach zasahovala a vedela, že je u nich aj malé dieťa. Nedostali ani podnet od susedov či blízkych rodiny," citovala hovorkyňu magistrátu Lenku Chalupovú TV Přerov.

„Keby som vedela, že sú v rodine problémy, dávno by som ich nahlásila. Je mi to strašne ľúto. Naposledy som ich videla pred dvoma týždňami. Malá na sebe nemala žiadnu modrinu, to si na deťoch veľmi všímam," tvrdí žena.

Ani otec dievčatka nič nespozoroval. „Mala od neho príjem peňazí, tak sa snažila, aby všetko pôsobilo normálne," myslí si žena.

„V tomto prípade hrozí za uvedený trestný čin trest odňatia slobody v rozmedzí 15 až 20 rokov, prípadne výnimočný trest," ozrejmila policajná hovorkyňa Jita Kolejšová.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?