22. 08. 2019 13:50 | MOSKVA/jh

Dievčatko (5) prežilo samé v lese štyri dni. Malo v pätách medveďa hnedého

Dievčatko sa stratilo, keď išlo hľadať starú mamu do lesa.

Zarina Avgoninová prežila v lese štyri dni
Zarina Avgoninová prežila v lese štyri dni Foto: Daily Mail

Rusi hovoria o zázraku. V lese našli po štyroch dňoch stratené iba 5-ročné dievčatko. Podľa portálu Daily Mail malo veľké šťastie. Celý čas vraj malo v pätách veľkého medveďa hnedého.

Zarina Avgoninová zmizla, keď sa vybrala sama hľadať starú mamu do lesa, kde zbierala huby. Záchranári sa obávali najhoršieho, pretože v oblasti Nižného Novgorodu sú hlboké rokliny a rýchlo pretekajúce rieky.

Po dievčatku pátrali aj so psami, tie však stratili stopu. Neskôr našli jej šľapaje v blate. Boli tam však aj odtlačky láb medveďa hnedého. Podľa všetkého jej bol na stope.

Radosť z nájdenia ďalšej stopy tak vystriedal strach o malé dievča. Záchranári ju nakoniec našli po štyroch dňoch od zmiznutia. Ukrývala sa v kríkoch.

Bola unavená, hladná a dehydratovaná, nie však zranená. Podľa všetkého sa v jej blízkosti nachádzal medveď aj vlky. Mala obrovské šťastie, že na nich nenatrafila.

„Bojíš sa ma?" spýtal sa jej záchranár, keď ju našli. „Nie, som iba smädná a dala by som si koláč, potom chcem ísť domov," odpovedala Zarina.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?