02. 09. 2019 15:31 | ADELAIDE/kc

Dôchodkyňu zabil jej vlastný kohút, keď chcela pozbierať vajcia

Útoky kohútov na ľudí sú veľmi ojedinelé a úmrtia spôsobené týmto zvieraťom by sa dali zrátať na prstoch jednej ruky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Dima Sobko

Austrálsku dôchodkyňu zabil jej vlastný kohút. Znie to neuveriteľne, no taký je záver z pitvy, ktorý zverejnili úrady v štáte Južná Austrália.

Smrť nemenovanej ženy († 76), ktorej rodina si nepriala zverejniť jej totožnosť, bola spočiatku záhadou. Príbuzní ju našli, bez známok života, ležať v kaluži krvi na dvore rodinnej farmy. Informoval o tom portál abc.net.au.

Kurióznym prípadom sa zaoberali forenzní experti z University of Adelaide, ktorým sa nakoniec podarilo určiť príčinu smrti. Patológ Roger Byard uviedol, že ženu napadol kohút počas zbierania vajec. Nešťastne ju ďobol priamo do kŕčovej žily a dôchodkyni prišlo zle a skolabovala.

Keďže bola na dvore sama, kým ju našli, vykrvácala. Patológovia pri pitve objavili na jej nohe dve malé rany a potom na farme pátrali, ktoré zviera ich mohlo spôsobiť. Zistenie, že to bol kohút, ich prekvapilo.

Útoky kohútov na ľudí sú veľmi ojedinelé a úmrtia spôsobené týmto zvieraťom by sa dali zrátať na prstoch jednej ruky.

„Je to veľká rarita. Existuje pár prípadov zo Severnej Ameriky, obeťami útokov však boli deti. Kohút svojim zobákom dokáže poškodiť detskú lebku, ktorá je veľmi tenká a následne môže dôjsť k poškodeniu mozgu. Stal sa aj prípad, keď počas kohútích zápasov v Kalifornii zomrel človek, ktorého podrezal kohút s čepeľou pripevnenou na nohe," uviedol patológ.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?