03. 09. 2019 08:02 | JOHANNESBURG/Daily Mail

Pretekárovi F1 na motorových člnoch uniesli dcéru (6), gang žiadal výkupné

Dievčatko vytrhli priamo z rúk vystrašenej matky.

Amy-Lee de Jager
Amy-Lee de Jager Foto: Facebook/Missing Children SA

Juhoafrickému majstrovi pretekov F1 na motorových člnoch Wynand de Jagerovi uniesol gang šesťročnú dcéru. Muži ju vytrhli z náručia jej matky priamo pred bránami školy. Svedkom únosu sa stal aj malý brat, informuje Daily Mail.

Dráma sa našťastie skončila šťastne. Amy-Lee po 19 hodinách vyhodili uprostred noci na ulicu. Našli ju rozrušenú a v slzách. Rodina potvrdila, že únoscovia s nimi nadviazali kontakt, žiadali výkupné 120-tisíc eur. Čím však hrozili, ak by peniaze nedostali, neprezradili.

Polícia oznámila, že výkupné nezaplatili a gang pravdepodobne spanikáril.

Wynand de Jager s rodinou
Wynand de Jager s rodinou Foto: Facebook/Wynand de Jager
 

Hrôzostrašný incident sa odohral v pondelok okolo 7.40 h pred školou v Johannesburgu. Gang prepadol rodinu na bielej Toyote. Polícia tvrdí, že únos bol zameraný iba na dcéru pretekára, pretože päťročného brata Amy-Lee odložili bokom a ignorovali aj všetky ostatné deti.

Dievčatko vytrhli priamo z rúk vystrašenej matky. Tá utrpela zranenie ramena, keď sa snažila udržať v náručí svoju kričiacu dcéru, keď sa na ňu vrhla štvorica silných mužov.

„Počula som kričiacu ženu, a keď som sa pozrela hore, uvidela som bielu Toyotu Fortunera a práve som videla, ako matka padla na zem, vozidlo ju odtiahlo alebo narazilo do nej," povedala o únose svedkyňa. „Nevidela som mužov ani číslo auta, okná boli zatemnené."

„Hneď v bráne kričal malý chlapec. Na jeho tvári bolo vidieť strach. Najprv som si myslela, že to bolo ukradnuté vozidlo matky, ale potom mi povedali, že zobrali dieťa a ušli preč."

Polícia v Južnej Afrike spustila národné pátranie. Dievčatko malo na sebe ružové šaty s čiernymi legínami a kapitán Kay Makhubele z juhoafrickej policajnej služby vyzval kohokoľvek, kto má informácie, aby sa prihlásil. Pátracia akcia pokračovala celú noc, mala našťastie štastný koniec.

Starý otec Amy-Lee, Martin Brouwers, povedal, že rodina prenechala všetko policajným vyjednávačom a jeho dcéra Angeline bola po incidente v šoku.

ZDROJ: Facebook/Missing Children SA

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?