08. 09. 2019 10:28 | OTTAWA/TASR

VIDEO: Hurikán Dorian je už v Kanade, takmer pol milióna ľudí ostalo bez elektriny

Zasiahol provinciu Nové Škótsko.

Spadnutý strom po hurikáne Dorian v meste Moncton v kanadskej provincii New Brunswick.
Spadnutý strom po hurikáne Dorian v meste Moncton v kanadskej provincii New Brunswick. Foto: Marc Grandmaison/The Canadian Press via AP

Hurikán Dorian sprevádzaný vetrom s rýchlosťou až 155 kilometrov za hodinu, ktorý v noci na nedeľu zasiahol východné pobrežie Kanady, spôsobil rozsiahle záplavy a výpadky v dodávkach elektrickej energie. Informovala o tom agentúra AFP.

Búrka sprevádzaná intenzívnym dažďom a silným vetrom, ktorá udrela na pobrežie kanadskej provincie Nové Škótsko južne od jej metropoly Halifax, vyvolala vlny vysoké až 20 metrov.

V dôsledku vetra, ktorý poškodil stĺpy elektrického vedenia, sa bez dodávok elektrickej energie ocitlo viac ako 450-tisíc domácností. Na niektorých miestach namerali meteorológovia v Novom Škótsku až 100 milimetrov zrážok.

Strom leží po vyčíňaní hurikánu Dorina v meste Dieppe v kanadskej provincii New Brunswick.
Strom leží po vyčíňaní hurikánu Dorina v meste Dieppe v kanadskej provincii New Brunswick. Foto: Marc Grandmaison/The Canadian Press via AP
 

V centre Halifaxu sa na rozostavaný bytový dom zrútil stavebný žeriav. "Hovoríme tu o veľmi nebezpečnej búrke," povedal Bob Robichaud z Kanadského centra pre hurikány.

Podľa meteorológov by sa mal Dorian "sprevádzaný ničivým vetrom a hustým dažďom" postupne presúvať na severovýchod, tesne minúť východnú časť Ostrova princa Eduarda a v nedeľu ráno miestneho času zasiahnuť západ provincie Newfoundland.


Zdroj: youtube/Global News

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?