Mimoriadna správa
Vláda odvolala Jahnátka z postu šéfa ÚRSO protiprávne, rozhodol Ústavný súd
Viac v článku
08. 10. 2019 06:03 | BAD NAUHEIM/TASR

V nemeckom Limburgu vrazilo nákladné auto do vozidiel, hlásia 16 zranených

Polícia vyšetruje, či zrážka bola dopravnou nehodou alebo útokom.

Nehoda v Limburgu v Nemecku
Nehoda v Limburgu v Nemecku Foto: Profimedia

Muž zatknutý v nemeckom meste Limburg po tom, ako v pondelok vrazil ukradnutým nákladným autom do iných vozidiel, je Sýrčan zdržiavajúci sa v Nemecku od roku 2015. Pre agentúru DPA to uviedli v utorok nemenované zdroje z "bezpečnostných kruhov".

Motív konania zatknutého vodiča je stále nejasný. Sýrčan narodený v roku 1987 zatiaľ nevypovedal, vyšetrujúce orgány však nevedia o tom, že by bol napojený na militantných salafistov alebo iné extrémistické skupiny. Nič tak zatiaľ nenasvedčuje teroristickému pozadiu tohto incidentu, hoci ho nie je možné ani vylúčiť.

Incidentom v Limburgu na území spolkovej krajiny Hesensko sa zaoberá generálna prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom, ktorej predstaviteľ pre DPA uviedol, že vyšetrovanie prebieha "vo všetkých smeroch".

Podľa aktuálnych údajov pri hromadnej zrážke utrpelo deväť ľudí vrátane samotného Sýrčana ľahké zranenia. Hovorca polície však spočiatku informoval až o 16 zranených vrátane jednej osoby v kritickom stave.

Nemecko je v pohotovosti po niekoľkých džihádistických útokoch v minulých rokoch, ku ktorým sa prihlásila organizácia Islamský štát (IS). Najkrvavejším bol útok z roku 2016, keď 23-ročný Tunisan Anis Amri ukradol nákladné auto a vrazil medzi ľudí na berlínskych vianočných trhoch, pričom 12 z nich pripravil o život a ďalšie desiatky zranil.Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?