09. 10. 2019 06:35 | BRNO/tvnoviny.sk

Na čerpacej stanici na okraji Brna našli brutálne zavraždené trojmesačné bábätko

Podozrivou je jeho 21-ročná matka.

Parkovisko pri čerpacej stanici.
Parkovisko pri čerpacej stanici. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Českí policajti vyšetrujú brutálnu vraždu trojmesačného dojčaťa, ktorého našli v aute na čerpacej stanici na okraji Brna. Ohavný čin má s najväčšou pravdepodobnosťou na svedomí matka dieťaťa, ktorá skončila v policajnej cele. Čo ženu k šialenému činu viedlo, zatiaľ nie je jasné, informuje televízia Prima.

Kriminalisti našli zavraždené dieťa v kaluži krvi na parkovisku za čerpacou stanicou na Hněvkovského ulici. Malo byť v jednom zo zaparkovaných áut, vedľa ktorého stála mladá žena. Podľa Primy hrozný čin otriasol aj skúseným detektívom. Podľa svedkov malo dieťa rozbitú hlavu.

"Vyšetrujeme vraždu dojčaťa, ktorá sa stala v noci na pondelok v Brne. Podozrivá je 21-ročná žena, ktorá je v súčasnej dobe v policajnej cele, my sme dali podnet k návrhu na vzatie do väzby," povedal hovorca juhomoravských policajtov Bohumil Malášek.

"Naši zdravotníci boli na mieste, došlo tam k úmrtiu dojčaťa, a to ešte pred naším príchodom. Už sme bábätku nemohli pomôcť," povedala Prime hovorkyňa juhomoravských záchranárov Michaela Bothová.

Podozrivá žena sa podľa televízie mala pohybovať v okolí ľudí bez domova. Za vraždu jej v prípade odsúdenia hrozí až 20 rokov väzenia, alebo aj výnimočný trest.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?