18. 11. 2019 19:34 | LONDÝN/TV Markíza

Syn britskej kráľovnej otvorene prehovoril o sexuálnom škandále. Odborníci to kritizujú

Jeho meno sa spájalo so škandalóznym podnikateľom stíhaným z pedofílie Jeffreym Epsteinom.

Princ Andrew v televíznej debate.
Princ Andrew v televíznej debate. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Britskú kráľovskú rodinu zasiahol tento rok jeden z najkontroverznejších škandálov. Meno princa Andrewa, druhorodeného syna kráľovnej Alžbety, sa spájalo so škandalóznym podnikateľom stíhaným z pedofílie Jeffreym Epsteinom.

Toho obvinili zo zneužívania desiatok neplnoletých dievčat. Skôr, ako stihol očistiť svoje meno alebo, naopak, prezradiť pikantné podrobnosti, spáchal vo svojej cele za záhadných okolností samovraždu.

Epstein si mal totiž vybudovať vlastnú sieť maloletých dievčat, ktoré zneužíval ako sexuálne otrokyne. Mal ich dohadzovať vysoko postaveným mužom. A práve jedným z nich mal byť aj princ Andrew.

Buckinghamský palác podozrenia nezvykne komentovať a spočiatku celý škandál prešiel mlčaním. Princ všetky obvinenia odmietol písomným stanoviskom, až doteraz.

V televíznom rozhovore sa najprv ospravedlnil za priateľstvo s Epsteinom, ktorý si už raz v minulosti trest za sexuálne zneužívanie odsedel.

„Veľakrát som nad tým premýšľal a keď sa na to pozerám spätne, určite to považujem za nesprávne. Ale v tom čase som si myslel, že je čestný a správny. To môj úsudok zrejme zafarbilo," povedal.

Dodal, že si nespomína na ženu, ktorá ho obviňuje zo zneužitia a že sa s ňou nikdy nestretol. Pravosť fotografie, na ktorej je s údajnou obeťou, spochybňuje. Na daný deň spred takmer 20 rokov dokonca vytiahol alibi. Bol vraj s deťmi.

Situácia je podľa niektorých viac ako vážna. Kráľovský dvor sa bude snažiť minimalizovať škody a zrejme odstrihnú princa od verejného života.

Aby si ešte viac nepoškodila povesť, tak ho monarchia v rámci seba záchrany zrejme potichu pošle na dôchodok a spáli za ním mosty.

Viac v reportáži Ivany Miklánkovej

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?