25. 11. 2019 08:38 | MEXIKO/TASR

V národnom parku uniesli Francúza a mexického herca

Každý z nich cestoval vlastným vozidlom.

Bezpečnostné jednotky
Bezpečnostné jednotky Foto: TASR/AP

Neznámi ozbrojenci uniesli v strednom Mexiku dvoch mužov, pričom jedným z unesených je francúzsky občan a druhý občan Mexika. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske veľvyslanectvo v Mexiku.

Oboch mužov, ktorí boli na návšteve národného parku a každý z nich cestoval vlastným vozidlom, sprevádzali najmenej dve ďalšie osoby. Po tom, čo ich únoscovia prepustili, kontaktovali miestne úrady.

"Sme v stálom kontakte s miestnymi úradmi, ktoré po našom občanovi pátrajú," uvádza sa vo vyhlásení francúzskeho veľvyslanectva v Mexiku, ktoré uneseného francúzskeho občana identifikovalo ako Frédérica Michela. Mexické médiá uviedli, že Mexičanom, ktorý sa tiež stal obeťou únosu, je herec Alejandro Sandi.

V Mexiku zaznamenali tohto roku výrazné zvýšenie počtu únosov, pričom od januára do októbra bolo unesených 1700 ľudí, čo je o 38 percent viac než v tom istom období minulého roka.

Národný park, v ktorom boli obaja muži unesení, leží približne 80 kilometrov západne od metropoly Mexiko a dominuje mu 4600 metrov vysoký stratovulkán Nevado de Toluca.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?