23. 12. 2019 06:04 | WILLIAMSBURG/TASR

Obrovská reťazová nehoda. Na diaľnici vo Virgínii sa zrazilo 69 áut

Po nehode muselo byť ošetrených 51 ľudí, 11 z nich bolo vážne zranených.

Po nehode muselo byť ošetrených 51 ľudí, 11 z nich bolo vážne zranených.
Po nehode muselo byť ošetrených 51 ľudí, 11 z nich bolo vážne zranených. Foto: TASR/Virginia State Police via AP)

Celkom 69 vozidiel sa v nedeľu ráno miestneho času zrazilo v nepriaznivom počasí na diaľnici I-64 v americkom štáte Virgínia. Po nehode muselo byť ošetrených 51 ľudí, 11 z nich bolo vážne zranených. Nikto však neprišiel o život, informovala agentúra AP s odvolaním sa na políciu.


Podľa polície bola v čase nehody, ktorá sa stala neďaleko Williamsburgu, mestečka ležiaceho približne 200 kilometrov južne od Washingtonu, v oblasti hmla. Prvé autá sa zrazili na moste, kde bola vozovka zľadovatená.

Na fotografiách z miesta nešťastia vidieť do seba zaklinené vozidlá s poškodenými karosériami a rozbitými oknami. Jeden záber zachytáva červený kamión ležiaci na strechách ostatných automobilov.

Na diaľnici vo Virgínii sa zrazilo 69 áut.
Na diaľnici vo Virgínii sa zrazilo 69 áut. Foto: TASR/Ivan Levy via AP
 

Svedok nehody Ivan Levy povedal agentúre AP, že keď uvidel hmlu, spomalil a rozsvietil výstražné svetlá. On a jeho manželka išli do Williamsburgu, kde pracujú, v dvoch rôznych autách.

"Ďalšia vec, na ktorú si spomínam, je, že som videl, ako sa autá začali kopiť jedno na druhé." Podarilo sa mu včas zabrzdiť, ale potom mu zavolala jeho manželka, že sa stala účastníčkou nehody. Keď ju vyslobodil z poškodeného auta, vzal lekárničku a začal sa starať o ostatných ľudí, až kým neprišli záchranári. Sprejazdnenie diaľnice trvalo približne päť hodín.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?