09. 01. 2020 10:05 | TEHERÁN/jh

V havarovanom ukrajinskom lietadle zomreli celé rodiny. Na palube bolo okolo 20 detí

Najmladšie dieťa malo iba jeden rok.

Raheleh and Mikael Lindbergovci zahynuli so synmi v ukrajinskom lietadle
Raheleh and Mikael Lindbergovci zahynuli so synmi v ukrajinskom lietadle Foto: Daily Mail/Facebook

Boeing 737-800 sa v stredu zrútil krátko po štarte z letiska imáma Chomejního v Teheráne. Nikto zo 176 ľudí na palube lietadla neprežil. Ukrajinské aerolinky už zverejnili celý zoznam cestujúcich, v lietadle sa nachádzalo okolo 20 detí, pričom najmladšie z nich malo iba jeden rok.

Lietadlo malo namierené do Kyjeva, nachádzalo sa v ňom 82 Iráncov, 63 Kanaďanov, 11 Ukrajincov, 10 Švédov, 4 Afganci, 3 Nemci a 3 Briti. Pri havárii zomreli celé rodiny, uvádza Daily Mail.

Pri tragédii zomrela celá rodina zo Švédska. Raheleh and Mikael Lindbergovci (37 a 40) boli na dovolenke aj so svojimi dvomi synmi Erikom (9) a Emilom (7).

Pedram Mousavi a Mojan Deneshmanová s dcérami
Pedram Mousavi a Mojan Deneshmanová s dcérami Foto: Daily Mail/Facebook
 

Ďalšou rodinou, ktorá zahynula, sú Kanaďania Pedram Mousavi (47) s manželkou Mojan Deneshmand (43), ktorí cestovali s dcérami Dariou (14) a Darinou (10).

Neprežili ani novomanželia Arash Pourzarabi (26) a Pouneh Gourji (25) z Edmontonu, ktorí pre ich svadbu leteli do Iránu. V lietadle boli aj štyria hostia z ich svadby. Mnoho cestujúcich z Kanady sú iránski prisťahovalci alebo ich potomkovia, ktorí prišli do Iránu navštíviť cez sviatky rodinu.

Krátko po zosobášení zomrel aj pár z Londýna Sajíd Tahmasedí a Nilúfar Ebrahímová, ktorí sa v Teheráne zdržali pre čakanie na svadobné fotografie.

Novomanželia Arash Pourzarabi a Pouneh Gourji
Novomanželia Arash Pourzarabi a Pouneh Gourji Foto: Daily Mail/Facebook
 

Tesne pred svojimi 25. narodeninami zahynul aj študent Mehdi Eshaghian. V lietadle sa nachádzalo mnoho ďalších študentov, veľa z nich malo namierené do Kanady.

Boeing mal sotva štyri roky. Pre ukrajinské aerolinky je to vôbec prvá letecká havária. Spoločnosť vznikla v roku 1992 a vlastní okolo 40 strojov, ktoré lietajú do 38 krajín sveta.

Ukrajinci vyhlásili dočasné embargo na informácie o vyšetrovaní. Zatiaľ zvažujú niekoľko možných príčin nešťastia.

Nehodu neprežil nikto zo 176 ľudí na palube.
Nehodu neprežil nikto zo 176 ľudí na palube. Foto: TASR/AP
 
 

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?