14. 01. 2020 11:30 | MANILA/rd

VIDEO: Skutočný adrenalín. Pár sa zosobášil nebezpečne blízko aktívnej sopky

Všetci zainteresovaní sa cítili v bezpečí, hoci mali občas pocit, akoby na nich pršal popol.

Svadba v blízkosti sopky Taal.
Svadba v blízkosti sopky Taal. Foto: Facebook/Randolf Evan Photography

Neodradilo ich ani varovanie štvrtého stupňa. Filipínsky pár neodradila od realizácie svadobných plánov ani hrozba v podobe sopky Taal. Píše BBC .

Chino Vaflor a Kat Bautista Palomarová spečatili svoju vernosť len v tesnej blízkosti sopky, ktorá počas erupcie už tretí deň chrlí lávu, popol a paru.

Fotograf obradu Randolf Evan pre citovaný zdroj uviedol, že pred aktom nezaznamenali žiadne varovné správy o tom, že by sa malo stať niečo závažné.

 

Úrady varovali asi 450-tisíc obyvateľov v okruhu 14 kilometrov, aby radšej opustili obydlia a vzdialili sa.

Svadba sa odohrala asi len desať kilometrov od sopky, avšak všetci zainteresovaní sa cítili v bezpečí, hoci podľa Evana mali občas pocit, akoby na nich pršal popol. Vážnosť situácie si uvedomil až krátko po polnoci, keď popol stvrdol a pripomínal blato.

Celkovo to však z dobrej nálady nijako neubralo a pozvaní hostia si tento okamih užili naplno, keďže viacerí zavesili na sociálne siete snímky a videá. O pár záberov sa podelil aj samotný Randolf Evan.

Chino & Kat still made it! #taalvolcano #taalvolcanoeruption

Uverejnil používateľ Randolf Evan Photography   Nedeľa 12. januára 2020

Zdroj: Facebook/Randolf Evan Photography

Sopka chrlila lávu až do výšky 500 metrov a para obsahujúca popol siahala až do výšky dva kilometre. V okolí sopky Taal zaznamenali viac ako 200 zemetrasení. Výbuch sopky sprevádzali okrem dymu a popola početné blesky .

Sopka Taal je druhou najaktívnejšou na Filipínach, no patrí k obľúbeným cieľom turistov aj pre prekrásne kráterové jazero. Doteraz najhorší bol výbuch sopky Taal v roku 1911, keď si vyžiadal viac než 1300 obetí na životoch.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?