22. 01. 2020 11:41 | PRAGADAVARAM/kc

Barbarská zábava s tragickým koncom: Steroidmi nadopovaný kohút zabil diváka

„Tréneri" svojich kohútov pre maximálny výkon dopujú steroidmi a dávajú im stravu bohatú na proteíny, vďaka ktorej sú väčšie ako normálne jedince.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

Ilegálne kohútie zápasy v indickom meste Pragadavaram sa skončili smrťou jedného z divákov. Saripalli Venkateswara Rao (†55) stratil kritické množstvo krvi po tom, keď ho do brucha čepeľou ostrou ako žiletka zasiahol splašený kohút. Muž zomrel počas prevozu do nemocnice. S odvolaním sa na indické médiá o tom informoval austrálsky portál 9news.com.au.

Barbarská tradícia, ktorú už v roku 1960 zakázal najvyšší indický súd, sa v druhej najľudnatejšej krajine sveta stále teší veľkej popularite. Kohutie zápasy sú aj súčasťou osláv hinduistického festivalu Makar Sankrati.

„Tréneri" svojich kohútov pre maximálny výkon dopujú steroidmi a dávajú im stravu bohatú na proteíny, vďaka ktorej sú väčšie ako normálne jedince. Kohúty nechajú bojovať až kým zostane stáť iba jeden z nich. Súboje sú mimoriadne krvavé, operence totiž majú na nohách pripevnené ostré čepele.

Súboje sú mimoriadne krvavé, operence majú na nohách pripevnené ostré čepele.
Súboje sú mimoriadne krvavé, operence majú na nohách pripevnené ostré čepele. Foto: Profimedia.sk
 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?