23. 01. 2020 10:15 | JAKARTA/kc

Chlapcovi prebodla krk ryba so špicatou hlavou. Mal obrovské šťastie, že netrafila tepnu

Počas vyše hodinovej operácie sa chirurgom podarilo rybu z krku odstrániť.

Ihla morská zapichuntá v krku rybára.
Ihla morská zapichuntá v krku rybára. Foto: Facebook/Savage paramedics

Indonézsky tínedžer na svoju poslednú rybačku zrejme len tak ľahko nezabudne. Muhammad Idul (16) sa práve plavil vo vodách južnej Indonézie, keď utrpel hrozivo vyzerajúci úraz. Z vody zrazu vyskočila ryba a ostrými ústami mu prepichla krk.

Neskôr vysvitlo, že išlo o ihlu morskú, ktorá má extrémne špicatý tvar hlavy. Chlapca spolu s rybou zabodnutou v krku najskôr previezli do nemocnice v meste Baubau, ktorej lekári však nemali potrebné skúsenosti s podobnými prípadmi. Tínedžera preto museli transportovať do lepšie vybaveného zdravotníckeho zariadenia v meste Makassar. S odvolaním sa na indonézske média o tom informoval portál New Zealand Herald.

Počas vyše hodinovej operácie sa chirurgom podarilo rybu z krku odstrániť. Chlapec sa momentálne zotavuje a o pár dní by ho mali z nemocnice prepustiť.

Ryba 3.jpg
Ryba 3.jpg Foto: Facebook/Savage paramedics
 

Chlapec mal obrovské šťastie, že ryba nezasiahla tepnu. Existujú najmenej dva prípady z minulosti, keď ihlovité ryby zabíjali. V roku 1977 prišiel po nešťastnom strete s týmto morským živočíchom o život 10-ročný chlapec. Poslednou obeťou je thajský vojak, ktorý v roku 2018 zomrel na následky zranenia počas vojenského cvičenia.

Hlava ryby, ktorú lekári odstránili z krku chlapca.
Hlava ryby, ktorú lekári odstránili z krku chlapca. Foto: Facebook/ Savage Paramedics
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?