19. 02. 2020 10:30 , článok bol aktualizovaný 19. 02. 2020 13:20 | BRISBANE/kc

Beštiálny čin bývalého ragbistu: Manželku a tri deti v aute polial benzínom a nechal ich zhorieť

Žena zomrela na následky ťažkých popálenín krátko po prevoze do nemocnice.

Pri požiari auta v austrálskom meste Brisbane zahynuli piati ľudia.
Pri požiari auta v austrálskom meste Brisbane zahynuli piati ľudia. Foto: Nine Newss Australia, koláž: tvnoviny

Austrálske mesto Brisbane šokovala mimoriadne tragická udalosť. Bývalý profesionálny ragbista Charles Baxter (†42) v aute polial benzínom svoju manželku Hannah, tri deti a nechal ich zhorieť žaživa. Hannah Baxterovej sa z horiaceho auta podarilo vyslobodiť, popáleniny však boli také vážne, že zomrela krátko po prevoze do nemocnice.

Polícia dorazila na miesto v čase, keď už bolo celé vozidlo v plameňoch. „Je to mimoriadne desivý pohľad," uviedol pre austrálske médiá detektív Mark Thompson.

Polícia nechcela komentovať informácie o príčine vzniku požiaru, svedkovia však uviedli, že horiaca žena vybehla z auta a kričala, že ju Baxter polial benzínom. 

Portál couriermail.com.au uviedol, že očividne nepríčetný muž predtým zastavil vozidlo, v ktorom jeho manželka viezla deti do škôlky a sadol si na sedadlo spolujazdca.

Bývalý hráč ragbiového klubu New Zealand Warriors po podpálení vozdila pri krajnici spáchal samovraždu pomocou noža, ktorým si niekoľkokrát bodol do hrude. Záchranári sa ho snažili oživiť, už mu však nedokázali pomôcť. Pri požiari utrpel popáleniny aj okoloidúci muž, ktorý sa snažil pomôcť deťom uväzneným v aute. Ťažko zranený Baxter naňho mal kričať, nech s tým prestane.

Austrálske médiá uviedli, že pár prežíval vo vzťahu veľkú krízu. Pred mesiacom v ich spoločnom dome zasahovali policajti, ktorých privolali susedia, keď počuli krik. Posilňovňa, ktorú spolu Baxterovci prevádzkovali, je už niekoľko týždňov zatvorená.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?