20. 02. 2020 14:30 , článok bol aktualizovaný 20. 02. 2020 14:53 | PLZEŇ/rd

Žena, ktorá v Plzni vyskočila z okna za svojou dcérou (10), v nemocnici zomrela

Dcéra neutrpela vážne zranenia a je v stabilizovanom stave.

Z piateho poschodia bytovky v Plzni vypadli dvaja ľudia.
Z piateho poschodia bytovky v Plzni vypadli dvaja ľudia. Foto: Profimedia.sk

Žena z Plzne, ktorá v stredu skočila z okna na piatom poschodí za svojím dieťaťom, zomrela v nemocnici na následky vážných zranení. Jej desaťročná dcéra, ktorá krátko predtým vypadla z rovnakého okna, je v stabilizovanom stave. Informoval portál Novinky.

Matka vyskočila z okna až po príchode hasičov. Tragédia zrejme súvisí s tým, že dieťa má vážné zdravotné komplikácie. „Vyzerá to tak, že nemá žiadne vážne zranenie, ktoré by ju priamo ohrozovali na živote. V súčasnosti sa nachádza na detskom oddelení intenzívnej starostlivosti.

Čo presne sa stalo v byte, zatiaľ nie je známe. Polícia už prípad vyšetruje, nateraz je možných niekoľko scenárov. Hovorí sa ako o pokuse o samovraždu, tak aj nešťastnej náhode či úmyselnom trestnom čine.

Svedectvá z miesta udalosti sa ale rôznia. Niektorí videli, ako dieťa viselo z okna a žena ho držala za ruky. Vraj sa ho snažila vtiahnuť späť, čomu zodpovedá aj následný pád, nakoľko dievča dopadlo na nohy a zadok.

Záchranári sa vraj s matkou snažili komunikovať. „Podľa vyjadrenia hovorkyne žena stála v okne a bola duchom neprítomná. Následne skočila dole.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?