19. 05. 2020 13:52 | HAJDARABÁD/kc

Leopard zaútočil na šoféra nákladiaka, na pomoc mu prišla svorka pouličných psov

Podobné incidenty sú počas uzavretia krajiny na dennom poriadku. Okrem leopardov sa v mestách objavujú aj slony či tigre.

Leopard zaútočil na indického šoféra.
Leopard zaútočil na indického šoféra. Foto: reprofoto: YouTube/News 18 Virals

Karanténne opatrenia v Indii spôsobili, že do vyľudnených ulíc miest sa čoraz častejšie odvážia vkročiť divoko žijúce zvieratá. Zákonite tak dochádza k ich častejším stretom s človekom. Demonštruje to aj incident z minulého týždňa, keď v meste Hajdarabád v štáte Telangana zaútočil na muža leopard.

Útok sa odohral na predmestí za bieleho dňa. V tomto prípade to však malo šťastný koniec. Útok zaznamenala priemyselná kamera. Dvojica mužov si najskôr všimne blížiaceho sa leoparda a snaží sa schovať. Dvere na domoch sú zamknuté, tak obaja rýchlo utekajú do nákladiakov. Jeden z mužov to však nestihne a šelma sa pazúrmi zachytí o jeho nohu. Mužovi sa podarí leoparda striasť. V tom momente sa na scéne objavila svorka pouličných psov, ktoré predátora zahnali. Píše o tom portál ndtv.com.

Obkľúčený leopard sa snažil vyštverať na dom, no nepodarilo sa mu to. Psy ho vraj sledovali až k neďalekému jazeru, predátor následne zmizol v hustom lese.

Podobné incidenty sú počas uzavretia krajiny na dennom poriadku. Okrem leopardov sa v mestách objavujú aj slony či tigre.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?