20. 05. 2020 06:00 | PEKING/jh

Stretnutie, ktoré vás dojme: Rodičia našli uneseného syna po 32 rokoch

Chlapca uniesli v roku 1988 počas krátkej zastávke v hoteli.

Dojímavé stretnutie rodičov s uneseným synom
Dojímavé stretnutie rodičov s uneseným synom Foto: Profimedia.sk

Mao Yin mal dva roky, keď ho v roku 1988 uniesli z hotela, kde sa jeho otec zastavil iba na krátku chvíľu, aby dal synovi napiť po ceste zo škôlky domov. Stačil moment a Mao zmizol bez stopy. Začali sa tak mesiace a potom roky zúfalstva rodičov, ktorí ale v Číne nie sú jediní. Každoročne tu totiž zmiznú tisícky detí, ktoré tajne predajú bezdetným párom po celej Ázii, uviedla BBC.

Maov príbeh sa ale skončil šťastne. Po 32 rokoch sa stretol so svojimi skutočnými rodičmi. Tí nestrácali nádej a hľadali ho celé roky. Jeho matka rozdala v tom čase viac ako 100-tisíc letákov po celej krajine. Zostala vytrvalá, aj keď polícia nemala žiadnu stopu. Verila, že jedného dňa syna nájde.

Dnes má Mao 34 rokov. V pondelok sa stretol so svojimi skutočnými rodičmi počas tlačovej konferencie miestnej polície. „Veľmi rád by som poďakoval všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli," prezradil médiám Mao, ktorý chce teraz čo najviac času tráviť s rodičmi.


Čo sa stalo v roku 1988?

Keď Mao zmizol, respektíve ho uniesli po ceste zo škôlky, jeho matka Li prešla s letákmi s jeho fotografiou desať provincií Číny. Objavila sa v mnohých televíznych reláciách a prosila o pomoc.

Pracovala ako dobrovoľníčka pre organizáciu „Baby Come Back Home", ktorá pomáha v hľadaní unesených či stratených detí. Vďaka jej pomoci sa podarilo nájsť 29 detí, ktoré sa vrátili k svojim rodičom. No ona sama svojho syna ešte nemala.

V apríli tohto roku dostala polícia tajný tip o mužovi z provincie Sichuan, ktorý si pred rokmi adoptoval dieťa. Vyšetrovatelia preverovali túto stopu a testy DNA ukázali, že 34-ročný adoptovaný muž je v skutočnosti Mao Yin. Dnes sa volá Gu Ningning a o svojom pôvode vôbec nič nevedel.

Polícia na tlačovej konferencii uviedla, že Mao bol predaný bezdetnému páru za 6 000 čínskych jüanov (840 dolárov - 770 eur). Ďalšie podrobnosti neuviedli, pretože vyšetrovanie stále pokračuje.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?