27. 05. 2020 18:45 | BIHAR/tvnoviny.sk

VIDEO: Malý chlapec sa snaží zobudiť mŕtvu mamu na vlakovej stanici

Na rovnakej stanici pritom deň predtým skolaboval iba dvojročný chlapec.

Chlapec zachraňuje mamu.
Chlapec zachraňuje mamu. Foto: reprofoto youtube/editorji

Iba 23-ročná žena zomrela po skolabovaní v Indickom meste Bihar. Išlo o migrantku hľadajúcu prácu v iných častiach krajiny, ktorá sa so synom snažila dostať späť domov. Správu priniesol porál NDTV.

V Indii vláda začiatkom mesiaca spustila špeciálne vlaky pre migrantov vracajúcich sa domov. Indka so synom, sestrou a jej rodinou cestovala v jednom z nich. Podľa zverejnených informácií sa žena necítila dobre už pri nástupe do vlaku, po dvoch dňoch s nedostatkom jedla a vody v ňom napokon skolabovala. Rodina tak spolu s jej telom vystúpila na stanici Muzaffarpur v Bihari.

Prečítajte si aj: Neuveriteľné! Mimoriadne nadaný 13-ročný chlapec získal až štyri tituly

Smutnú situáciu ešte viac prehĺbilo video z kamery na stanici. Telo ženy bolo prekryté plachtou, jej malý syn sa neustále k matke vracal, hral sa s plachtou a snažil sa nehybnú mamu zobudiť. Chlapec s snahou prestal, až keď ho od mamy odviedol iný chlapec.

Na rovnakej stanici pritom deň predtým skolaboval iba dvojročný chlapec.

Ako pandémia koronavírusu zasiahla migrantov v Indii

India je krajinou, kde je aj za bežných okolností vysoké percento chudoby a podmienky na život sú veľmi náročné. S koronavírusom teraz zažíva ešte horšie obdobie. Koncom marca pre zvyšovaný počet nakazených novým koronavírusom musela aj India pristúpiť k takzvanému shutdownu, teda uzatvoreniu, vypnutiu krajiny. Tisíce pracujúcich migrantov tak uviazli nielen v iných krajinách, ale aj v samotenj Indii vzdialený tisíce kilometrov od svojich domovov.

Prečítajte si aj: Muž chcel zabiť manželku. Po neúspešnom pokuse zmenil hada a plán dokonal

Migranti bez práce a peňazí sa postupne začali vracať do svojich domovov. V rámci ochranných opatrení bola krajina nútená pozastaviť verejnú dopravu, hlavne vlaky. Práve preto sa väčšina vydala na cestu domov peši, na bicykloch alebo nákladných automobiloch. Denne sú v krajine zverejnené informácie o migrantoch, ktorí cestu nezvládli a zomreli skôr, ako sa domov dostali.

Chudobní migranti musia cestu prežiť väčšinou bez jedla a vody. V niektorých kútoch krajiny je pritom teplota až okolo 50 stupňov Celzia. To vedie ku každodennému skolabovaniu mnohých z nich.

V Indii preto vláda spustila špeciálne vlaky pre migrantov vracajúcich sa domov. Do nich však nemohli nastúpiť všetci, ale iba tí, ktorí prešli testami na koronavírus, aby ho vlakom nerozšírili. To spôsobilo dlhé čakanie a chaos v preprave.


Zdroj: youtube/editorji


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?