28. 05. 2020 10:07 | CANELA/kc

Tínedžer na vozíčku prepadol klenotníctvo. Na predavača mieril zbraňou, ktorú držal nohami

Ako a či vôbec neúspešného lúpežníka potrestajú, je otázne.

Tínedžer na vozíčku prepadol klenotníctvo.
Tínedžer na vozíčku prepadol klenotníctvo. Foto: reprofoto: YouTube/Marco Becmann

V brazílskom meste Canela, v štáte Rio Grande Azul, došlo v pondelok k lúpežnému prepadnutiu v klenotníctve s nečakaným páchateľom. Predavač bol v šoku, keď naňho namieril zbraň tínedžer (19) na vozíčku a ukázal mu papier, na ktorom bolo napísané "Daj mi všetko a nesnaž sa vzbudiť podozrenie".

Lúpež sa skončila neúspechom. Niekto totiž privolal políciu. Predavač pre brazílske médiá uviedol, že chlapec bol v obchode asi 10 minút. Všetko nasvedčovalo tomu, že prišiel žobrať peniaze.  Jeden zákazník mu dal drobné, keď to predavač videl, prišlo mu chlapca ľúto a tiež mu chcel prispieť.

To, že si paralyzovaný tínedžer prišiel pre oveľa väčšiu sumu peňazí, naozaj nečakal. Po pár minútach sa na scéne objavili policajti a mladíka zadržali. Vysvitlo, že zbraň bola iba hračka, okrem toho však pri sebe mal aj nôž.

"Tá zbraň vyzerala skutočne," uviedol pre denník Metropoles predavač. Keďže chlapec je ochrnutý od pása hore, bol zároveň aj hluchonemý  Polícii preto s jeho výsluchom asistoval príbuzný.

Ako a či vôbec neúspešného lúpežníka potrestajú, je otázne. 

"Musíme brať ohľad na to, že pre jeho zdravotný stav tento zločin nemal nádej na úspech. Aj keby z obchodu vyšiel z peniazmi, neušiel by," uviedol zástupca mesta Vladimir Medeiros.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?