30. 05. 2020 11:50 | DETROIT/TASR

Kauza Floyd: Jeden mŕtvy pri streľbe z vozidla na dav protestujúcich v Detroite

Obeťou streľby sa v Detroite stal 19-ročný mladík, ktorého vyhlásili za mŕtveho po prevoze do nemocnice.

Protesty v Detroite
Protesty v Detroite Foto: Nicole Hester/Ann Arbor News via AP

Jedna osoba bola zabitá v centre Detroitu, keď niekto začal strieľať zo športovo-úžitkového vozidla (SUV) na dav ľudí protestujúcich proti smrti Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel v pondelok v Minneapolise po zatknutí a zásahu belošského policajta. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na sobotné oznámenie hovorkyne detroitskej polície.

K streľbe došlo v piatok okolo 23.30 h miestneho času (sobota 05.30 h SELČ) neďaleko detroitskej obchodnej a zábavnej štvrte Greektown, keď sa policajti snažili upokojiť desiatky demonštrantov, spresnila hovorkyňa seržantka Nicole Kirkwoodová. Podľa nej nemal s incidentom nič spoločné žiaden policajt.

Kirkwoodová uviedla, že obeťou streľby sa v Detroite stal 19-ročný mladík, ktorého vyhlásili za mŕtveho po prevoze do nemocnice. O mŕtvom mužovi ani o podozrivom útočníkovi z auta značky Dodge Durango neboli podľa hovorkyne bezprostrednej známe bližšie podrobnosti.

Minneapoliský policajt Derek Chauvin bol v piatok pre Floydovu smrť obvinený z vraždy tretieho stupňa a zo zabitia. Za vraždu tejto kategórie možno v Minnesote dostať maximálny trest 25 rokov väzenia. Kaucia je stanovená na pol milióna dolárov, spresnila spravodajská stanica CNN.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?