31. 05. 2020 10:20 , článok bol aktualizovaný 31. 05. 2020 15:32 | PRAHA/jh

Štvormesačný Tadeáško nezomrel cudzím zavinením, ukázala pitva

Podľa známych sa matka o dieťa príliš nestarala.

Česká polícia našla Tadeáša mŕtveho
Česká polícia našla Tadeáša mŕtveho Foto: Novinky/Policie ČR

Súdna pitva nariadená v prípade smrti štvormesačného dojčaťa v Česku, ktorého telo sa našlo v sobotu, vylúčila cudzie zavinenie. Všetky vypočuté osoby boli prepustené, píše spravodajský portál ČT24 s odvolaním sa na vyhlásenie polície ČR.

"Vzhľadom k citlivosti záležitosti a s ohľadom na pozostalých už nebudeme k veci poskytovať žiadne bližšie informácie," uviedla policajná hovorkyňa Lucie Nováková. Nespresnila ani to, čo bolo príčinou smrti dieťaťa.

Po štvormesačnom Tadeáškovi, ktorý v piatok zmizol i s kočíkom v obci Hořín pri stredočeskom meste Mělník, pátrali policajti i hasiči. Do akcie sa zapojili aj potápači a dron.

Matka nahlásila zmiznutie svojho syna v piatok večer okolo 18.30 h. Podľa svojich slov sa opaľovala v zámockom parku v Hoříne a zaspala. Keď sa zobudila, dieťa bolo preč aj s kočíkom. Zalarmovala políciu, ktorá začala okamžite pátrať. Mŕtve telo dieťaťa našli príslušníci polície v sobotu okolo 17.00 h.

Matka sa o neho nestarala. Často bola zdrogovaná

Matka Tadeáša sa podľa jej blízkeho okolia o chlapca nestarala. Jej kamarátka prezradila, že na neho bola zlá, nadávala mu a v zime nebol dostatočne oblečený. Jej správanie pripisuje náročnému detstvu, píše tn.cz.

Ľudia, ktorý ženu poznajú, pochybujú o jej príbehu, ktorý prezradila polícii. Tá na druhý deň našla chlapca mŕtveho a v súvislosti s tým vypočúvala dvoch ľudí.

Prečítajte si aj článok: Štvormesačného Tadeáša z Mělnicka našli mŕtveho neďaleko miesta, kde sa stratil

„Bojím sa, že sa ho sama zbavila. Mohla pomôcť „náhode" tým, že by nezaistila kočík, ktorý by tak spadol do vody," uviedla jej spolužiačka, ktorá so ženou vyrastala.

Žena má údajne problémy s alkoholom a drogami. Mala náročné detstvo, pretože jej matka bola alkoholička, ktorá ju týrala fyzicky aj psychicky. „Myslím si, že to bolo naučené správanie, ktoré od matky iba kopírovala," uviedla ďalej kamarátka.

Otec dieťaťa je údajne problémový, nie je zapísaný ani v rodnom liste chlapca. Mladá žena vraj nemala s dieťaťom kam ísť, no odmietla byt, ktorý jej ponúkal vlastný otec. „Niekoľkokrát na ňu zavolali sociálku, dokonca sama tam bola, že nezvláda výchovu dieťaťa. S kočíkom cestovala všade po uliciach, kamarátoch, každú chvíľu niekde," prezradila kamarátka.

Žena sa o chlapca nedokázala postarať. Nadávala mu, keď plakal, zakrývala ho dekami. Niekoľkokrát ju videli s kočíkom pod vplyvom alkoholu alebo drog. Chodila údajne s mladíkom, ktorý bol k chlapcovi tiež zlý.

Ako Tadeáš zomrel určí až súdna pitva. Polícia bližšie informácie zatiaľ neuviedla.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?