02. 06. 2020 22:38 | GENK/TV Markíza

Mysteriózny únos 13-ročného chlapca. Je asi obeť vybavovania si účtov drogových bosov

Polícia prípad tajila pred verejnosťou celých 42 dní.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Pred vyše siedmimi týždňami nabehla do domu v belgickom meste Genk skupina ťažko ozbrojených profesionálnych zločincov. Iba 13-ročného chlapca odvliekla násilím. Únoscovia prišli na miesto činu na ukradnutom vozidle. Chlapec býval v dome s rodičmi.

Od rodiny žiadali výkupné päť miliónov eur. Minimálne dvakrát im poslali dôkazy o tom, že je chlapec ešte nažive. Polícia prípad tajila pred verejnosťou celých 42 dní. Až do chvíle, kým ho gang neprepustil na slobodu. Vyložili ho asi kilometer od domu.

„Chlapec prišiel domov po vlastných okolo polnoci. Keď sme sa dozvedeli, že je v poriadku, mohli sme rozbehnúť policajnú operáciu," opísal situáciu Kris Vandepaer z federálnej justičnej polície v Limbourgu.

S celým prípadom im mali pomáhať kolegovia z Holandska, Francúzska a USA. Policajti urobili razie vo viacerých častiach Belgicka. Zadržala dokopy sedem podozrivých ľudí.

Podľa zdrojov miestnej televízie rodina časť výkupného vyplatila. Únoscovia majú tiež napojenie na obchod s drogami. Chlapec sa tak mohol stať obeťou vybavovania si účtov medzi drogovými bossmi.

„Je na slobode a je nažive, to je to najdôležitejšie. Je to pre nás všetkých úľava, pre rodinu, samozrejme, tiež," povedal prokurátor Guido Vermeiren.

Chlapec nemá viditeľné fyzické zranenia a vyzerá byť v poriadku. Ako sa môže šesťtýždňové zadržiavanie únoscami na chlapcovi podpísať z dlhodobého hľadiska, je však teraz otázne. Rovnako ako oňho aj o celú rodinu sa teraz starajú psychológovia.

Reportáž spracovala Ivana Miklánková.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?