10. 06. 2020 16:58 | NEW YORK/rd

Dvaja muži tvrdia, že ich po narodení pred 80 rokmi zamenili. Podali žalobu

Jeden z nich viac ako 50 rokov hľadal muža, ktorý je na jeho rodnom liste uvedený ako otec.

Zľava Jackie a John.
Zľava Jackie a John. Foto: NY Times

Dvaja seniori z amerického štátu Západná Virgínia sa rozhodli zažalovať tamojšiu rímskokatolícku diecézu s odôvodnením, že pred takmer 80 rokmi ich zamenili v pôrodnici. Píše NY Times.

John William Carr III. a Jackie Lee Spencer sa narodili 29. augusta 1942 v St. Joseph Hospital v meste Buckhannon. Ako sa uvádza v žalobe, nemocničný personál ich poslal domov s nesprávnou rodinou.

Šokujúci prípad sa len vlani podarilo odhaliť na základe testov DNA, nakoľko ani jeden z nich nemal žiadnu genetickú zhodu s členmi rodiny, v ktorej vyrastali.

Paradoxne, zhodu objavili v ich pravej rodine. Obe rodiny tak žiadajú odškodné za „celoživotné následky", ktoré nateraz bližšie neurčili.

Pán Spencer viac ako 50 rokov hľadal muža, ktorý je na jeho rodnom liste uvedený ako otec. Dozvedel sa, že tento muž opustil jeho matku pred pôrodom.

Po tom, ako našiel príbuzných hľadaného muža, dal vykonať DNA testy. Tie odhalili šokujúce výsledky, a síce že nie sú pokrvná rodina.

Ešte väčšie zdesenie nastalo po ďalších testoch. Tie preukázali, že nie je rodina ani s ľuďmi, s ktorými prežil celý život. Zhoda prišla až po testoch, ktoré vykonali v rodine, v ktorej žil Carr.

Spencer s manželkou sa rozhodli kontaktovať Carra, ktorý tiež podstúpil testy DNA. Predpoveď sa naplnila, ukázalo sa, že je príbuzný s rodinou, v ktorej žil Spencer.

„Množstvo ľudí, ktorých mal Jack poznať počas života, je preč. Cíti sa, ako keby väčšina jeho rodiny naraz zomrela. Smúti nad stratou života, ktorý mal prežiť. K rodine, s ktorou prežil celý život, však cíti lásku a vďačnosť," píše sa ďalej v žalobe.

Jackie Lee Carr má modré oči a vyzerá úplne inak, ako ostatní členovia rodiny, v ktorej vyrastal. „Je pravda, že som sa vždy cítil trocha odlišný, pretože moja mama, otec, brat a sestra majú hnedé oči aj vlasy," povedal.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?