05. 07. 2020 15:19 , článok bol aktualizovaný 05. 07. 2020 15:47 | GREENVILLE/TASR, tvnoviny.sk

Dvaja mŕtvi po streľbe na hiphopovom koncerte. Raperovi údajne chceli strhnúť zlatú retiazku

Ďalších osem ľudí má rôzne zranenia.

Pár sekúnd pred streľbou.
Pár sekúnd pred streľbou. Foto: Facebook/ Antonio Smalls

Dvaja ľudia prišli o život a ďalší ôsmi utrpeli zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v nedeľu nadránom v americkom štáte Južná Karolína. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa miestnej polície sa útok odohral v nedeľu približne o 02.00 h miestneho času v nočnom klube Lavish Lounge, kde došlo k "aktívnej streľbe".

Krátko pred incidentom spustil živé vysielanie na Facebooku aj Antonio Smalls, ktorý hral v klube pod prezývkou DJ T-Hustle. Na záberoch vidieť dobrú náladu a následne počuť výstrely a krik:

Uverejnil používateľ Antonio Smalls Sobota 4. júla 2020

zdroj: Facebook/ Antonio Smalls

Polícia spočiatku informovala, že zranenia utrpelo najmenej 12 ľudí s tým, že štyria z nich sú v kritickom stave. Neskôr uviedla, že streľba si vyžiadala dva životy a osem zranených. Ich vážnosť je rôzna, od kritických až po mimo ohrozenia života.

V klube sa podľa polície v čase nedeľňajšej streľby nachádzal "veľmi veľký dav", keďže sa tam konal koncert. Klub na svojom účte na Facebooku cez víkend informoval, že v sobotu večer v ňom vystúpi reper Foogiano, ktorého vydavateľsky zastrešuje známy reper Gucci Mane.

Polícia zatiaľ v súvislosti so streľbou nezatkla nijakých podozrivých. Ďalšie informácie nezverejnila.

Na internete sa objavili viaceré verzie od ľudí, ktorí tvrdia, že boli na koncerte. Úrady sa k tomu však oficiálne nevyjadrili. Najpravdepodobnejšou sa javí byť tá, podľa ktorej mala streľbu spustila ochranka rapera alebo možno aj sám interpret po tom, čo sa mu niekto snažil z krku ukradnúť jednu z jeho zlatých retiazok. Iní zase tvrdia, že sám Foogiano mal byť terčom útoku. Podľa AP sa však jemu ani nikomu z jeho tímu nič nestalo.

T-Hustle zverejnil na druhý deň ráno na sociálnej sieti status, v ktorom opisuje najhoršiu noc v jeho kariére a tvrdí, že už nikdy nechce hrať v tomto klube.

"Nemôžem uveriť, že mi v rukách zomreli dvaja ľudia. Robil som čo som mohol, ale nedokázal som ich udržať pri živote. Môj kamoš CJ a mladá mamička zomreli pre nejakých magorov, ktorí strielali prečo?" napísal DJ T-Hustle.

Foogiano podľa svojho Instagramu v sobotu oslavoval 27. narodeniny. Na fotke je vľavo:

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?