Mimoriadna správa
Černák sa priznal k 14 vraždám, súd schválil dohodu o vine a treste
Viac v článku
14. 07. 2020 11:55 | HONG KONG/tvnoviny.sk

Vodič autobusu sa stal bezdomovcom, a tak nasmeroval autobus do vody a zabil 21 ľudí

V plnej rýchlosti prešiel cez päť jazdných pruhov, zničil zábradlie a zrútil sa do vody.

Snímka autobusu.
Snímka autobusu. Foto: Profimedia.sk

Vodič autobusu úmyselne havaroval s plným autobusom cestujúcich do jazera. Pri tragickej nehode zomrelo 21 osôb a ďalších 15 sa zranilo.

Podľa doterajších informácií vodič 7. júla v plnej rýchlosti prešiel cez päť jazdných pruhov, zničil zábradlie a zrútil sa do vody v meste Anshun v Číne. Autobus bol pritom plný pasažierov, medzi ktorými boli aj dvanásti študenti, z ktorých päť zraneniam podľahlo.

Podľa zverejnených informácií sa niektorí z nich chystali na prijímacie skúšky, píše CNN.

Dôvod havárie

Vodič autobusu Zhang údajne nebol spokojný so svojim životom. Iba niekoľko hodín pred nehodou sa dozvedel, že zdemolovali verejný dom, v ktorom mal prenajaté bývanie, a tak sa z neho stal bezdomovec.

Prečítajte si aj: Federálne popravy v USA: Rodiny obetí nechcú smrť vrahov, súdy rozhodli o opaku

Úmyselná havária bola pravdepodobne jeho snahou o upútanie pozornosti. Podľa svedkov si v daný deň zakúpil fľašku čínskeho alkoholu, ktorý prelial do plastovej fľaše na nápoje. Požiadal nadriadeného o skorší nástup do smeny. O niekoľko hodín neskôr, tesne pred haváriou, poslal priateľke hlasovú správu, v ktorej už bol jeho hlas poznačený alkoholom, odpil si z plastovej fľaše a následne nasmeroval autobus do vody.

Polícia v blízkosti havária našla približne 200 ml daného alkoholu.

Zhang pritom vedel o plánovanej demolácií verejného domu. Požiadal preto o kompenzáciu a nové bývanie, keď mu však ponúkli odškodnenie v hodnote 10 360 dolárov, neprijal ho a jeho žiadosť o nové bývanie bola zamietnutá.

V Číne sú pritom podobne demolácie bežné. Ide o spôsob akým chcú v chudobných a vidieckych oblastiach úrady vytvoriť priestor pre nový rozvoj. Tento vývoj niekedy spôsobí, že starí obyvatelia si nemôžu dovoliť nové, drahé bývanie a zostanú bez domova. V súčasnosti totižto už krajine neponúka takú sociálnu pomoc, akú poskytovala vláda komunistického režimu.

Záber autobusu si môžete pozrieť tu:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?