Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič ukázal, v ktorých okresoch by sa malo opakovať testovanie
Sledujte tu
28. 07. 2020 12:14 | BRASÍLIA/rd

VIDEO: Na rušnú cestu sa zrútilo lietadlo, posádka hrozivo vyzerajúcu nehodu prežila

Stroj dopadol len tesne za ženou, ktorá sa prechádzala po chodníku.

Zrútené lietadlo.
Zrútené lietadlo. Foto: Reprofoto: YouTube/AirlinesTravel

Hrozivo vyzerajúca nehoda v Brazílii. V meste Guabiruba na východe krajiny sa priamo na rušnú ulicu zrútil malý stroj. Ako 35-ročný pilot, tak aj o dva roky mladší pasažier zo škaredo vyzerajúceho incidentu vyviazli akoby zázrakom bez vážnych zranení.

Lietadlo typu Kolb Flyer odštartovalo z neďalekého letiska Brusque a asi po hodine letu začalo mať problémy s motorom. Píše Daily Mail.

Pilot stroja sa evidentne snažil lietadlo priviezť na núdzové pristátie, ale jeho úspech prekazilo elektrické vedenie.

Hoci šlo o tvrdý pád, z trosiek malého stroja boli oba muži schopní vyliezť sami. Len zázrakom sa po dopade nevznietilo palivo a lietadlo nezačalo horieť.

Záchranári našli pilota, ako stojí dezorientovaný pri troskách lietadla. Po vyšetrení v nemocnici vyšlo najavo, že mal len zlomené rebrá a povrchové zranenia. Druhý cestujúci, tiež aktívny pilot, sedel po nehode na obrubníku, sťažoval sa na bolesť za krkom a na nohách.

„Vypadá to, že stroju sa pokazil motor a pilot sa snažil o jeho reštart," dosvedčil jeden zo zamestnancov letiska. Svedectvo podala aj žena, za ktorou sa lietadlo zrútilo. „Strašne som sa bála a určite som bola v šoku," povedala.

Pilot aj pasažier zatiaľ zostávajú v starostlivosti lekárov. Ku skúšobnému letu došlo preto, že pasažier premýšľal o nákupe takéhoto typu lietadla.


Zdroj: YouTube/AirlinesTravel

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?