05. 08. 2020 07:05 , článok bol aktualizovaný 05. 08. 2020 12:10 | MARTIGUES/TASR

Juh Francúzska sužujú lesné požiare, evakuovali vyše 2700 ľudí

Oheň sa snaží uhasiť vyše tisícka hasičov.

Lesný požiar vo Francúzsku.
Lesný požiar vo Francúzsku. Foto: APTN

Približne 2700 ľudí dosiaľ evakuovali v dôsledku lesných požiarov, ktoré vyčíňajú v blízkosti juhofrancúzskeho mesta Marseille ležiacom v departemente Bouches-du-Rhône. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na vyjadrenie miestneho hasičského zboru.

Požiare vypukli v utorok večer pri meste Martigues a vďaka silnému vetru sa veľmi rýchlo rozšírili. Úrady z preventívnych dôvodov pri mestách Sausset-les-Pins a Martigues evakuovali osem kempov.

Viacerých turistov evakuovali loďami, pričom momentálne sa nachádzajú v starostlivosti miestnych orgánov. Evakuovaný bol aj opatrovateľský domov pre seniorov.

Na mieste zasahuje približne 1800 hasičov. Požiare už spustošili zhruba 1000 hektárov porastov a ohrozujú tiež obývané oblasti a kempy pri pobreží. Z oblasti zatiaľ nehlásili obete na životoch ani zranených. Materiálne škody ešte nevyčíslili.

Požiare sa doteraz nepodarilo dostať pod kontrolu. Očakáva sa však, že vietor v priebehu stredy zoslabne.

V departemente Bouches-du-Rhône vypukli v utorok lesné požiare aj v okolí obcí Port-de-Bouc, Aubagne, Gignac a Carnoux-en-Provence. Hasičom sa ich podarilo dostať pod kontrolu.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?