11. 08. 2020 11:35 | BEJRÚT/kc

VIDEO: Idylická scéna sa zmenila na chaos. Výbuch v Bejrúte zachytil ďalší svadobný fotograf

Mali čo robiť, aby sa udržali na nohách. Zo všetkých strán sa na nich začali sypať črepy z rozbitých okien a sutiny.

Svadobčania počas výbuchu.
Svadobčania počas výbuchu. Foto: reprofoto/Reuters

Na sociálnych sieťach sa objavilo ďalšie svadobné video, ktoré nakrúcali V Bejrúte práve vo chvíli, keď mestom otriasla mohutná explózia. Týždeň po tragédii, ktorá sa vyžiadala vyše 160 obetí, ho zverejnil svadobný fotograf Ibrahim Kimitto (42).

Libanonský pár práve pózoval do kamery, keď sa ozval výbuch. Mladomanželom na tvárach zamrzol úsmev a po troch sekundách ich zasiahla tlaková vlna. Mali čo robiť, aby sa udržali na nohách. Zo všetkých strán sa na nich začali sypať črepy z rozbitých okien a sutiny z poškodených priečelí okolitých budov. Idylická scéna sa tak v momente zmenila na obrovský chaos.

VIDEO: Prístav v Bejrúte explodoval počas nakrúcania tohto svadobného klipu

„Tlaková vlna poškodila aj hotel, v ktorom sa mala konať svadobná hostina. Museli ju zrušiť. Svadobné fotenie sme však dokončili ešte v ten deň," uviedol fotograf v rozhovore pre agentúru Reuters.

Kimitto povedal, že počas incidentu sa nezranil nikto z prítomných ľudí. Dodal, že tlaková vlna poškodila aj jeho obchod a časť jeho vybavenia.

Explózia zo 4. augusta si vyžiadala viac než 160 mŕtvych a vyše 6000 zranených. Mohutná tlaková vlna spôsobila rozsiahlu devastáciu metropoly a prístav prakticky zrovnala so zemnou. Podľa prvotného vyšetrovania bol príčinou výbuchu požiar, ktorý odpálil skladisko explozívnych látok skladovaných v prístave od roku 2013.

VIDEO: Tlaková vlna po výbuchu v Bejrúte zasiahla miestnosť, v ktorej sa práve konal pôrod

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?