13. 08. 2020 14:01 | BEJRÚT/kc

VIDEO: Zverejnili najostrejšie zábery výbuchu v Bejrúte. Svoju nahrávku ukázal aj potápač

Posádke lode sa naskytol zrejme najkomplexnejší pohľad na rozsah výbuchu.

Výbuch v Bejrúte..jpg
Výbuch v Bejrúte..jpg

Na sociálnych sieťach sa objavilo nové video obrovského výbuchu v bejrútskom prístave. Ide o doteraz najostrejšie zábery katastrofy, ktorá postihla libanonskú metropolu.

Explóziu zachytil na kameru v mobilnom telefóne iPhone SE maďarský terapeut Agoston Németh. Rodák z Budapešti práve stál na terase na 13. poschodí obytnej budovy.

Zábery sú nakrútené v HD rozlíšení a je na nich detailne vidieť, ako tlaková vlna zdemolovala okolité budovy. Ako väčšina predchádzajúcich zverejnených videí, sa záznam končí v momente, keď mobil spadne na zem.


Ďalšie video z nového pohľadu nakrútil potápač, ktorý skazu sledoval z lode. Ala H. Saad sa na nej plavil pár kilometrov od prístavu, vďaka čomu sa mu naskytol zrejme najkomplexnejší pohľad na rozsah výbuchu. Následná tlaková vlna vzápätí dorazí aj k lodi, ktorá sa prudko zatrasie.

Libanonské ministerstvo zdravotníctva v stredu uviedlo, že počet ľudí usmrtených výbuchom stúpol na 171 a zranených je približne 6000 ďalších osôb.

Spätným vyšetrovaním sa zistilo, že obrovskú explóziu, ktorá zničila aj iné mestské časti Bejrútu, spôsobila nebezpečná chemikália uskladnená v prístave.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?