29. 08. 2020 07:00 | TELFORD/rd

Päťročný chlapec zachránil matke život. Pomohlo mu k tomu autíčko

Po zverejnení príbehu si malý hrdina užil zaslúženú odmenu.

Josh so svojim angličákom.
Josh so svojim angličákom. Foto: Profimedia.sk

Veľmi pohotovo sa ešte na konci júla zachoval iba päťročný chlapec z Veľkej Británie, ktorý zachránil život matke neobvyklým spôsobom. O prípade iba v posledných dňoch informoval Daily Mail.

Josh Chapman z mesta Telford totiž zavolal sanitku, hoci nikdy predtým netelefonoval. Číslo tiesňovej linky objavil na angličáku v podobe sanitky.

Chlapec sa s matkou Caroline (41) hrali s autíčkami. „Hrali sme sa spolu, keď sa jej oči zrazu zavreli," opisuje chvíle malý hrdina. Keď si všimol, že na autíčku sanitky je číslo 112, neváhal a vytočil ho.

Vyšetrenia ukázali, že Caroline utrpela diabetickú kómu „Keď som sa prebudila, bolo okolo mňa záchranári, ktorí mi vysvetlili, že ich zavolal Josh a povedal im našu adresu. Nemohla som tomu uveriť, nikdy predtým nikomu nevolal. Som na neho pyšná," uviedla žena, ktorá bojuje s cukrovkou.

Josh o ochorení matky vie, dokonca predtým, ako zavolal na tiesňovú linku, bežal vziať do kuchyne niečo sladké, nič však nenašiel. Po zavolaní s ním operátor zostal v spojení až do príchodu záchranárov.

Po zverejnení príbehu si malý hrdina užil zaslúženú odmenu. Miestna policajná stanica ho pozvala na prehliadku stanice, čo Josh s nadšením privítal.

„Mohol sa previezť v policajnom aute, strávili sme spoločne úžasný deň," prezradila Chapmanová. Počin chlapca vyzdvihli aj policajti.

„Zachoval sa predpisovo, nepanikáril a bol statočný. Dokázal, že by v budúcnosti mohol byť vynikajúcim policajtom," dodal vedúci policajného oddelenia Jim Baker.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?