14. 09. 2020 17:25 | UKRAJINA/TV Markíza

Opustený ostrov je tohtoročným dovolenkový hit. Nájdete ho iba kúsok od našich hraníc

Pre turistov je na ostrove vyhradených iba 45 hektárov.

Opustený ostrov je tohtoročným dovolenkový HIT.
Opustený ostrov je tohtoročným dovolenkový HIT. Foto: TV Markíza

Krásne pláže a divoká príroda len kúsok od ruchu veľkomiest. Na Ukrajine sa stal dovolenkovým hitom neobývaný ostrov medzi pevninou a Krymom. Záujmu sa teší najmä v čase pandémie.

Ide o ostrov Džarylgáč, je to najväčší ostrov našich východných susedov opradený legendami. Nikto tam nikdy permanentne nebýval, a preto tam vládne sama pani príroda.

„Európa je takmer celá osídlená a zastavaná. Je ťažké nájsť miesto, ktoré človek nepoznačil. Ostrov doposiaľ nebol trvalo obývaný. Striedali sa tu len traja strážcovia,“ povedal turistický sprievodca Vladislav Čebotarev.

Aj tých ešte v minulom storočí zastúpil maják. Už prvý pohľad napovedá, že bol navrhnutý študentom Gustava Eiffela. Na ostrove sa naštartovalo poľnohospodárstvo, pestovanie olív a chov dobytka.

„Džarylgáč vyhlásili v roku 2010 za národný park. Žijú tu jelene, muflóny, diviaky aj líšky. Pobrežie zasa obývajú delfíny. Na ostrove rastie vyše 70 vzácnych rastlín,“ doplnil sprievodca.

Na popularite výraznejšie nabral za uplynulé mesiace počas pandémie. Turisti tam môžu bez obáv dovolenkovať aj v súčasnosti. Ostrov sa nachádza v zelenej zóne.

Viac sa o opustenom ostrove dozviete z reportáže Soni Židekovej.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?