16. 09. 2020 13:06 | LONDÝN/jh

Po brutálnom útoku psa zomrel novorodenec. Bol taký silný, že sa vzoprel trom policajtom

Britská polícia zadržala v tejto súvislosti dvoch ľudí, majiteľov psa.

Útok psa na novorodenca v Británii
Útok psa na novorodenca v Británii Foto: Profimedia

Hrozná tragédia sa stala v britskom mestečku Woodlands. Ako uviedol Daily Mail veľký pes, zrejme kríženec, zaútočil na bábätko, ktoré malo iba 12 dní. Chlapček utrpel vážne zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol.

Na miesto nešťastia krátko po útoku dorazila polícia, ktorá mala čo robiť s veľkým psom. Podľa svedkov ho museli odvliecť až traja policajti, ktorým sa silno vzpieral na ulici.

Po incidente polícia zadržala dvoch ľudí, muža (35) a ženu (27), ktorých obvinili z hrubej nedbanlivosti, ktoré viedlo k smrti nevinného dieťaťa. Prepustili ich na kauciu, no vyšetrovanie pokračuje.

Psa previezli do útulku a o jeho osude zatiaľ nerozhodli. Pri takýchto vážnych prípadoch býva zviera zvyčajne utratené.

Útok psa na novorodenca v Británii
Útok psa na novorodenca v Británii Foto: Profimedia
 

Zatiaľ nie je známe, ako sa incident stal. Podľa niektorých svedkov ale pes ušiel do susednej záhrady, kde zaútočil na nevinné dieťa. Jeho matka, ktorá má ďalšie tri deti, pri tom iba pred necelými dvomi rokmi prišla o partnera.

„Ten pes bol na prvý pohľad neškodný, ale obrovský. Takého by ste k dieťaťu nepustili. Plemeno si netrúfnem povedať, ale traja policajti mali čo robiť, aby ho dostali do dodávky," prezradila Daily Mail jedna zo susedov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?