23. 09. 2020 06:00 | DNIPROPETROVSK/rd

Chlapca (2) počas osláv jeho narodenín napadli psy a odtrhli mu genitálie. Teraz bojuje o život

Celý prípad už má na stole polícia.

Chlapec leží v nemocnici.
Chlapec leží v nemocnici. Foto: Reprofoto: YouTube/Donetsk TV Channel

Hrôzostrašný incident na Ukrajine. Len dvojročný chlapec bojuje o život po tom, ako ho počas oslavy jeho narodenín napadli dva domáce psy. Informuje o tom viacero tamojších médií.

Dva nemecké ovčiaky napadli Jegora v piatok (18.9.) večer pred domom v meste Selydove v Doneckej oblasti. Batoľa našli ležať v bezvedomí a v kaluži krvi.

Podľa dostupných informácií chlapec unikol pozornosti všetkých zúčastnených a von sa dostal sám. Následne behal po dvore a keď sa psy dostali z voliéry, ktorú jeho otec zle zatvoril, ho napadli.

Psy mu počas útoku odtrhli genitálie a konečník a taktiež aj roztrhli tepnu na ľavej nohe. Vzhľadom na závažnosť zranení ho vrtuľníkom okamžite transportovali do nemocnice v Dnipropetrovsku.

Lekárom trvalo päť dní, kým mu obnovili poškodené cievy, črevá aj močový mechúr, taktiež odstránili aj potrhané tkanivo. V súčasnosti ich čaká náročnejšia úloha, zachrániť jeho nohu, ktorej hrozí amputácia.

Celý prípad už má na stole polícia, tá v tejto veci začala voči obom rodičom trestné stíhanie pre neplnenie si rodičovských povinností. V prípade dokázania viny im hrozia až tri roky za mrežami.

Chlapcov stav je kritický, stále sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti. O tom, aké sú jeho vyhliadky, však lekári špekulovať nechcú.


Zdroj: YouTube/Donetsk TV Channel

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?