24. 09. 2020 19:06 | ALJAŠKA/tvnoviny.sk, lm

V národnom parku na Aljaške grizly napadol a zabil človeka. Ide o prvý smrteľný útok

Za štyridsaťročnú históriu najväčšieho národného parku nezaznamenali úrady žiaden smrteľný útok medveďa.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Robert Frashure

Smrteľný útok medveďa grizly. Na Aljaške v národnom parku Wrangell-St. Elias National Park and Preserve usmrtila šelma poľovníka. Ide tak o prvý smrteľný útok v tamojšom parku, píše CNN.

Poľovník, ktorého meno polícia až do ukončenia vyšetrovania nezverejní, bol podľa služby národného parku v nedeľu na love losov s priateľmi v blízkosti rieky Chisana.

Za štyridsaťročnú históriu najväčšieho národného parku nezaznamenali úrady žiaden smrteľný útok medveďa. Služba národného parku vyzvala návštevníkov, aby boli opatrní.

„Návštevníkom odporúčame, aby boli pri návšteve odľahlých miest parku obozretní a prijali aj preventívne opatrenia ako je nosenie spreja proti medveďom a používanie nádob na potraviny, ktoré nelákajú šelmy,“ napísala v utorok v tlačovej správe služba národného parku.

V jesenných mesiacoch bývajú medvede aktívnejšie, keďže si hľadajú posledné zásoby potravy pred zimným spánkom.

Podľa úradov sa medvede zvyčajne vzdialia od ľudí, ak ich dostatočne včas uvidia alebo počujú. Útoky zvierat sú zriedkavé, ale ak už k nim už dôjde, služba národného parku odporúča, aby ľudia zaujali polohu mŕtveho, pričom si majú ľaknúť na brucho a roztiahnuť nohy.
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?