01. 10. 2020 06:57 | MILWAUKEE/TASR

Šialenstvo za bieleho dňa. Do davu smútiacich ľudí spustil z idúceho auta strelec paľbu

Neznámy útočník zranil sedem ľudí.

Americký policajt - ilustračná foto
Americký policajt - ilustračná foto Foto: TASR

Sedem ľudí stojacich pred pohrebným ústavom v americkom meste Milwaukee postrelila v stredu osoba pri útoku z idúceho auta. Informoval o tom starosta mesta Tom Barrett, na ktorého sa odvolala tlačová agentúra AP.

Barrett uviedol, že okolo pohrebného ústavu sa viezla v aute osoba, ktorá zrazu spustila paľbu a postrelila spomínaných sedem ľudí. Policajný šéf Michael Brunson dodal, že všetci zranení podľa očakávania prežijú a v stredu sa nachádzali v stabilizovanom stave v miestnej nemocnici.

Medzi obeťami boli muži aj ženy vo veku od 24 do 48 rokov. Polícia stále pátra po podozrivom strelcovi a požiadala verejnosť o pomoc pri jeho identifikovaní.

"Toto je neudržateľná situácia. Tento podlý čin za bieleho dňa je jednoducho v našom meste neprípustný," uviedol policajný šéf Brunson. Barrett označil streľbu za "príklad šialenstva, aké tu zažívame", pretože v uliciach Milwaukee je množstvo strelných zbraní.

Denník Milwaukee Journal Sentinel napísal, že auto sa okolo 12.45 h priblížilo k davu približne 100 smútiacich ľudí pred pohrebným ústavom Serenity. Jeho majiteľ Cedric Guy uviedol, že smútiaci ľudia sa zišli na pohreb Braxtona Taylora, 26-ročnej obete streľby zo 17. septembra.

Pohreb Taylora sa mal začať o 13.00 h, ale po streľbe ho odložili. Zatiaľ nie je jasné, či streľba súvisela s týmto pohrebom. Televízia WISN-TV informovala, že v pohrebnom aute pred budovou ústavu zostali diery po nábojoch a okná malo tiež rozbité.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?