Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič ukázal, v ktorých okresoch by sa malo opakovať testovanie
Sledujte tu
13. 10. 2020 13:36 | ZÁHREB/TASR

V dome strelca, ktorý v Záhrebe zranil policajta, našli zbrane

Muž mal iba 22 rokov.

Policajti blokujú cestu vedúcu k chorvátskemu parlamentu neďaleko miesta streľby v Záhrebe.
Policajti blokujú cestu vedúcu k chorvátskemu parlamentu neďaleko miesta streľby v Záhrebe. Foto: TASR/AP

Polícia našla zbrane a strelivo v dome útočníka, ktorý v pondelok (12. 10.) spáchal samovraždu po tom, ako postrelil policajta strážiaceho vládnu budovu v chorvátskej metropole Záhreb. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Polícia tiež zatkla otca nebohého páchateľa pre držbu dvoch útočných pušiek s optickým zameriavačom, ako aj viac ako 1 000 kusov munície.

Útočník (22) ozbrojený automatickou puškou postrelil a zranil v pondelok policajta, ktorý strážil vládnu budovu v chorvátskej metropole Záhreb a následne namieril zbraň aj sám proti sebe. Pochádzal z mesta Kutina v strednom Chorvátsku.

Nešťastie sa stalo okolo 08.00 h na Námestí svätého Marka, kde sa nachádza budova chorvátskeho parlamentu, ako aj ďalšie štátne inštitúcie či ústavný súd. Podozrivý muž podľa polície z miesta činu utiekol a následne spáchal samovraždu. Jeho telo bolo nájdené menej než kilometer od miesta činu. Otec útočníka bojoval podľa chorvátskych médií v 90. rokoch vo vojne v bývalej Juhoslávii.

Policajt vo veku 31 rokov, ktorého útočník zranil, podstúpil chirurgický zákrok a jeho stav je stabilizovaný. Utrpel štyri strelné poranenia v oblasti ruky a trupu, dodáva AP.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?