25. 10. 2020 20:50 | MOSKVA/TASR

Po výbuchu na ruskom ropnom tankeri v Azovskom mori sú traja nezvestní

Na palube bolo 13 členov posádky; desať z nich sa podarilo zachrániť.

Ruský tanker zničila explózia.
Ruský tanker zničila explózia. Foto: TASR/AP

Traja členovia posádky sú nezvestní po explózii, ku ktorej došlo na ruskom tankeri v Azovskom mori. Podľa vyhlásenia ruského úradu civilnej obrany sa incident na palube ropného tankera Generál Azi Aslanov, plaviacom sa bez nákladu pod ruskou vlajkou z prístavu Kavkaz do Rostova nad Donom, odohral ešte v sobotu.

Správu priniesla stanica Slobodná Európa (RFE/RL) s využitím spravodajstva tlačových agentúr DPA a TASS.
Na palube bolo 13 členov posádky; desať z nich sa podarilo zachrániť. Zmienený úrad v nedeľu oznámil, že na pátracej operácii sa zúčastňuje sedem plavidiel a viac než 200 záchranárov. Riziko úniku látok z poškodeného tankera však nehrozí. Tanker, ktorý nebol schopný manévrovania, odtiahli. Príčina výbuchu nebola bezprostredne známa a prípad sa vyšetruje.

Šéf direktoriátu Ministerstva pre výnimočné situácie v Krasnodarskom kraji Oleg Volynkin novinárom povedal, že tanker bol v dobrom technickom stave. "Podľa údajov, ktoré sme dostali, plavidlo prešlo údržbou a bolo spôsobilé," uviedol. Zdroj z prostredia pohotovostných zložiek predtý naznačil, že explóziu mohlo spôsobiť porušenie bezpečnostných pravidiel alebo práca pri vysokých teplotách.

Azovské more sa nachádza medzi Ruskom, Ukrajinou a Krymským polostrovom. Od Čierneho mora ho oddeľuje Kerčský prieliv.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?