08. 11. 2020 08:18 , článok bol aktualizovaný 08. 11. 2020 08:22 | KLADNO/tvnoviny.sk, ml

Rodinná tragédia v Česku: Otec rodiny zabil partnerku a jej matku, novorodenca našli bez zranení

Mladšie dieťa je len tri týždne staré.

Zásah pri tragédii v obce Líský.
Zásah pri tragédii v obce Líský. Foto: TV NOVA

Polícia vyšetruje násilný trestný čin v obci Líský v okrese Kladno. Podľa informácií spravodajského servera iDNES.cz boli na mieste traja mŕtvi - dve ženy a muž, ktorý je aj pravdepodobným páchateľom. Policajti v dome našli živé dojča, staršia dcéra nebola doma.

Ešte v sobotu v noci boli informácie o tragédií nejasné a české médiá písali, že zomrelo aj staršie dieťa. Tieto informácie sa našťastie nepotrvdili. Tínedžerka bola u svojho biologického otca, čo jej zrejme zachránilo život.

Obec Líský leží v Stredočeskom kraji približne 50 kilometrov severozápadne od Prahy.

„Ľudia počuli streľbu, stalo sa to v jednom dome, asi rodinná tragédia," povedal iDNES.cz starosta obce Líský Štěpán Hon. Páchateľom je pravdepodobne muž, otec rodiny, ktorého polícia našla v dome. Zomrela aj jeho partnerka a jej matka. Dobu ich smrti zisťuje vyšetrovateľ.

Dieťa je len tri týždne staré. "Dojča je mimo ohrozenia života," potvrdila hovorkyňa stredočeských záchranárov Petra Effenbergerová.

Hovorkyňa väzenskej služby Petra Kučerová uviedla, že muž, ktorý bol nájdený mŕtvy a je pravdepodobným páchateľom, bol členom väzenskej služby. Motív jeho konania nie je známy.

 

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?