19. 11. 2020 12:47 | BREVARD/kc

VIDEO: Floridou otriasol sporný zásah polície, pri ktorom zahynuli dvaja mladíci

Teta jedného z mladíkov tvrdí, že policajti chlapcov zastrelili, lebo si pomýlili ich identitu.

Policajt strieľa na auto, v ktorom sedia dvaja mladíci.
Policajt strieľa na auto, v ktorom sedia dvaja mladíci. Foto: YouTube/New York Post

Americkým štátom Florida otriasla ďalšia sporná streľba policajtov, ktorá sa skončila smrťou dvoch mladých Afroameričanov. Úrady teraz na žiadosť pozostalých zverejnili zábery z policajného auta.

Všetko sa začalo, keď policajti v piatok pátrali v okrese Brevard po ukradnutom aute. Mladíkov v aute mohli podľa portálu new York Times podozrievať z krádeže a pri následnej kontrole sa situácia vymkla spod kontroly. Píše o tom portál New York Post.

Angelo Crooms († 16) a Sincere Pierce († 18) zrejme spanikárili a aj napriek opakovanej výzve odmietli zastaviť auto. Osudným sa im stalo, keď sa pohli smerom k policajtovi, ktorý spustil paľbu pričom niekoľko výstrelov zasiahlo čelné sklo vozidla.

Šerif Wayne Ivey sa svojich podriadených zastal. Podozriví mladíci im podľa neho nedali inú možnosť. „Policajt bol prinútený vystreliť zo svojej zbrane v snahe zastaviť činnosť. Ktorá by mohla ohroziť jeho život," uviedol šerif.

Ivey zároveň požiadal občanov, aby podporili nielen rodiny zabitých mladíkov, ale tiež policajtov, ktorí sú s incidentom spojení, pretože takáto udalosť zanechá následky na každom.

Teta jedného z mladíkov Cynthia Greenová pre portál Florida Today uviedla, že nie je spokojná s tým, ako sa miestne policajné oddelenie so situáciou vysporiadalo. Tvrdí, že policajti chlapcov zastrelili, lebo si pomýlili ich identitu.

„Hovorila som im ‚Nie prosím nestrieľajte. Prosím nestrieľajte. Moje dieťa je v tom aute, iba teraz nasadol.' Môj synovec v tom aute nebol ani dve minúty," uviedla Greenová pre New York Post.

Právny zástupca Benjamin Crump, ktorý sa špecializuje na ľudské práva a je známy vďaka procesom spojeným s policajnou brutalitou, oznámil, že bude rodiny zastrelených mladíkov zastupovať.

„Rodičia oboch mladíkov sú zničení. Zaslúžia si úplnú transparentnosť celého procesu spojeného s tým, kto môže za smrť dvoch mladých ľudí a za akých okolností k streľbe došlo," vyhlásil Crump.

Policajti Santiago-Mirandaová a jej kolega Carson Hendren boli zatiaľ postavení mimo službu.


Zdroj: YouTube/ FOX4 Now

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?