04. 12. 2020 20:48 | MANÁMA/TASR

Druhá krajina na svete schválila použitie vakcíny od Pfizeru a BioNTechu

Ako prvá ju ešte v stredu schválila Británia.

Logo amerického koncernu Pfizer v sídle spoločnosti v New Yorku.
Logo amerického koncernu Pfizer v sídle spoločnosti v New Yorku. Foto: TASR/AP
Bahrajn v piatok oznámil, že schválil použitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech v mimoriadnych prípadoch. S odvolaním sa na miestne médiá o tom informovala agentúra DPA.

Bahrajn sa tak stal druhou krajinou na svete, ktorá odobrila použitie tejto vakcíny. Ako prvá ju ešte v stredu schválila Británia.

"Bahrajn schválil vakcínu od Pfizer/BioNTech proti COVID-19, ktorá sa použije na očkovanie vysoko rizikových skupín," oznámil bahrajnský zdravotnícky regulačný úrad (NHRA).

Bahrajn už v novembri schválil na použitie v mimoriadnych prípadoch vakcínu proti COVID-19 od čínskej farmaceutickej spoločnosti Sinopharm. Dosiaľ sa ňou podľa agentúry AP zaočkovalo približne 6000 ľudí, ktorí sú v prvej línii boja s koronavírusom. Vakcína od firmy Sinopharm sa používa aj v Spojených arabských emirátoch.

Schválenie vakcíny od spoločností Pfizer a BioNTech podľa NHRA ešte viac zintenzívni reakciu bahrajnského kráľovstva na pandémiu.

Americký farmaceutický koncern Pfizer a nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech v novembri oznámili, že ich očkovacia látka má podľa konečnej analýzy tretej fázy klinických testov až 95-percentnú účinnosť. Spoločnosti požiadali o jej schválenie na mimoriadne použitie taktiež regulačné úrady EÚ a USA, ktoré ich žiadosť zatiaľ posudzujú. 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?