17. 12. 2020 06:00 | MOSKVA/kc

Ruské aerolínie chcú sedadlá pre "covidiotov". Médiá to prirovnali k močeniu v rohu bazéna

Navrhované nariadenie vyvolalo v Rusku kritické reakcie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Gero Breloer

Ruský letecký prepravca Aeroflot prišiel so zvláštnym riešením, ako vyhovieť nedisciplinovaným zákazníkom. Pre všetkých, ktorí si po zamknutí východov dali dole rúško, by sa vyhradili sedadlá v zadnej časti lietadla. Navrhuje to vedenie ruských aeroliniek.

V Rusku doteraz platilo nariadenie, podľa ktorého museli mať ľudia pri v stupe do lietadla aj na palube rúško.

Podľa dokumentu, ktorý získal denník Baza, by sa nové nariadenie malo týkať aj pasažierov prvej triedy. Pravosť uniknuté informácii neskôr potvrdila hovorkyňa Aeroflotu Julia Spivakovová.

„Najdôležitejšie v tejto kritickej situácii je pre nás bezpečie všetkých pasažierov. Pre tých, ktorí sa rozhodli odmietnuť mať na tvári počas letu rúško, sme vyhradili špeciálne sedadlá," uviedla hovorkyňa pre agentúru RIA Novosti.

Podľa nariadení hlavného dozorného orgánu Rospotrebnadzor musia mať cestujúci v lietadle rúško a rukavice. Každé tri hodiny im merajú teplotu a vymenia si rúško za nové. Ak niekomu namerujú viac ako 37 °C, do lietadla sa nedostane.

Navrhované nariadenie vyvolalo v Rusku kritické reakcie. Napríklad portál denníka Russia Today ho posmešne prirovnal k "močeniu v rohu bazéna".

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?