21. 02. 2021 09:18 | COLORADO/TVNOVINY.sk

Lietadlu United Airlines odpadol motor počas letu. Majiteľ domu sa druhýkrát narodil

Lietadlo sa vrátilo na letisko a bezpečne pristálo. Nikomu z 231 cestujúcich a desať členov posádky sa nič nestalo.

Odpadnutý kus z motora dopravného lietadla dopadol vedľa domu.
Odpadnutý kus z motora dopravného lietadla dopadol vedľa domu. Foto: Profimedia

Kusy lietadla, ktorého motor začal horieť krátko po jeho štarte z medzinárodného letiska v Denveri, dopadli do obývanej oblasti neďaleko tohto hlavného mesta amerického štátu Colorado. Okrem materiálnych škôd neboli hlásené nijaké zranenia, informovali svetové agentúry s odvolaním miestne médiá.

Kus z lietadla.
Kus z lietadla. Foto: Broomfield Police Department via AP
 

Boeing 777-220 spoločnosti United Airlines s 231 cestujúcimi a desiatimi členmi posádky mal namierené do Honolulu na Havajských ostrovoch. Niekoľko minút po štarte pilot hlásil výpadok pravého motora a rozhodol sa vrátiť do Denveru. Na videozázname zhotovenom jedným z cestujúcich je vidieť, že z horiaceho motora odpadol kryt.

Uvoľnené kusy z lietadla dopadli do denverského predmestia Broomfield. Veľká kovová obruč skončila na pickupe miestneho obyvateľa Kirbyho Klementsa, iný kus prerazil strechu na dome jeho suseda. Ďalšie úlomky sa našli na športovisku v miestnom parku a ďalších miestach.

Časť motora dopadla vedľa domu.
Časť motora dopadla vedľa domu. Foto: Broomfield Police Department via AP
 

Spoločnosť United Airlines oznámila, že lietadlo bezpečne pristálo v Denveri. Väčšina cestujúcich odletela do Honolulu iným lietadlom. Tí, ktorí nechceli pokračovať v ceste, boli ubytovaní v hoteli.

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) uviedol, že sa začalo vyšetrovanie incidentu. Polícia v Broomfielde vyzvala obyvateľov, aby sa nedotýkali úlomkov, inak by mohli mariť vyšetrovanie.

Pozrite si aj reportáž americkej stanice abc


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?