21. 09. 2021 14:01 | NAÍ DILLÍ/TASR

Indické úrady zaistili takmer tri tony heroínu z Afganistanu v hodnote 2,7 miliardy dolárov

Narkotiká mierili do indickej metropoly Naí Dillí

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/ wellphoto

Indické úrady v utorok oznámili, že sa im podarilo zaistiť takmer tri tony heroínu v odhadovanej hodnote 2,72 miliardy dolárov, ktorý pochádzal z Afganistanu, informovala agentúra Reuters.

Indický úrad pre boj proti pašeráctvu uviedol, že v prístavnom meste Mundra v indickom štáte Gudžarát, ktorý sa nachádza na západe krajiny, zaistili 15. septembra dva kontajnery, ktoré obsahovali narkotiká.

„Doterajšie vyšetrovanie preukázalo zapojenie dvoch občanov afganskej štátnej príslušnosti, ktorých vyšetrujeme,“ uviedol predstaviteľ indických úradov s tým, že v súvislosti s prípadom zadržali dvoch ľudí. Nie je však jasné, či išlo o spomínaných Afgancov.

Narkotiká mierili do indickej metropoly Naí Dillí. Kontajnery mali podľa dokumentov obsahovať mastenec pochádzajúci z Afganistanu, ktorý do Indie prepravili z prístavu v Iráne. Forenzná analýza však preukázala, že v kontajneroch sa namiesto mastenca nachádzal heroín.

Afganistan je jedným z najväčším nelegálnych dodávateľov opiátov na svete. Hnutie Taliban, ktoré prebralo v krajine moc začiatkom augusta, však uviedlo, že plánuje zastaviť obchodovanie s drogami, nie je však jasné, ako, píše Reuters.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?