21. 09. 2021 22:07 , článok bol aktualizovaný 22. 09. 2021 06:04 | HILPOLTSTEIN/TASR

Dráma na nemeckej diaľnici: Ozbrojený pasažier v autobuse zajal vodičov

Polícia muža zadržala.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/nimaflora PicsStock

Polícia v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko v utorok večer zadržala muža, ktorý mal v autobuse na diaľnici A9 zadržiavať rukojemníkov. Informovala o tom v agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

K incidentu, ktorého okolnosti stále nie sú jasné, došlo na úseku diaľnice A9 medzi mestami Hilpoltstein a Greding, ktorý musela polícia uzavrieť v oboch smeroch.

Udalosti predchádzala hádka v srbskom autobuse, ktorý smeroval cez Nemecko do tejto balkánskej krajiny. Spor prerástol do fyzickej potýčky medzi niekoľkými pasažiermi, počas ktorej utrpeli ľahšie zranenia dve osoby, a následne do údajnej rukojemníckej drámy.

Prvé správy hovorili o tom, že ozbrojený muž zadržal v autobuse troch vodičov. Polícia však neskôr uviedla, že vôbec nie je jasné, či išlo skutočne o rukojemnícku drámu, ani či mal muž skutočne zbraň, ako to sám tvrdil; vyhrážal sa pritom, že zabije všetkých ľudí v autobuse.

Vozidlo zastalo v odstavnom pruhu a všetci pasažieri okrem uvedeného muža a troch vodičov z vozidla vystúpili. Na mieste boli desiatky policajtov, ktorým asistoval i vrtuľník.

Po dlhšom čase z autobusu vystúpili aj traja vodiči a špeciálna zásahová jednotka (SEK) následne okolo 21.30 uskutočnila operáciu, počas ktorej odpálila viacero zábleskových granátov a podozrivého muža zadržala. Pri zatýkaní nekládol žiaden odpor. Podľa polície išlo o 30-ročného Srba.

Pri počiatočnej prehliadke páchateľa ani autobusu sa žiadna zbraň nenašla. Vyšetrovatelia zatiaľ neuviedli, čo bolo predmetom sporu, ktorý celú konfrontáciu, trvajúcu niekoľko hodín, vyvolal.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?