28. 03. 2017 14:28 | KOSOVO/ nt

Obrovské kura hitom internetu: Mysleli si, že je to podvod. Tu je pravda

Toto veľké plemeno začali chovať v Spojených štátoch a ide o potomka veľkých vtákov dovezených zo Šanghaja.

Obrovské kura hitom internetu: Mysleli si, že je to podvod. Tu je pravda
Obrovské kura hitom internetu: Mysleli si, že je to podvod. Tu je pravda Foto: YouTube/ James

V súčasnosti sa veľmi ľahko stane z niečoho hit internetu. Ľudia dokážu vyzdvihovať častokrát aj priemerné osoby. Niekedy nás hit internetu rozdelí na dva tábory, ako napríklad prípad šiat a ich farby. Najnovšie všetci hovoria o videu s obrovským kuraťom, o čom svedčí aj takmer milión pozretí na YouTube a skoro 60-tisíc lajkov na sociálnej sieti.

Čo je na ňom také špeciálne? Kura vyjde z veľkého kurníka a chodí po dvore. To je skutočne všetko.

Napriek tomu sa o videu veľa diskutuje. Mnohí sa pýtajú: "Je to vôbec kura? Môže byť kura tak veľké?" Iní zase špekulujú, že je to podvod. Ale nie je. Takéto zviera skutočne existuje. Píše komando.com.

Volá sa Merakli a je to Brahma kohút. Toto veľké plemeno začali chovať v Spojených štátoch a ide o potomka veľkých vtákov dovezených zo Šanghaja. V rokoch 1850 až 1930 bol kohút hlavným zdrojom mäsa v USA. Sliepky môžu dosiahnuť váhu šesť kilogramov, kohúty takmer 10.

"Je to veľmi milý a šťastný vták. Má dve sliepky a je oňho dobre postarané," povedal majiteľ kohúta Fitim Sejfijaj z Kosova. Podľa neho má Merakli takmer 92 centimetrov a váži 7,5 kila.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?