05. 09. 2019 19:00 | OLÉRON/TV Markíza

Hlučný kohút Maurice vyhral súd. Môže kikiríkať a jeho majiteľka na ňom ešte zarobí

Susedský spor nezarezonoval len na dovolenkovom ostrove Oléron, ale v celom Francúzsku

Kohút.
Kohút. Foto: repro foto Reuters

Hlučný kohút môže kikiríkať, koľko sa mu zachce aj naďalej. Tak znie verdikt francúzskeho súdu, ktorý riešil kuriózny susedský spor. Majiteľka ukričaného zvieraťa dokonca ešte aj zarobí.

Napohľad nenápadný kohút štve zopár ľudí z okolia posledných pár rokov. Maurice podľa nich kikiríka od svitania celý deň a vraj poriadne hlučne. Po najnovšom verdikte súdu to vyzerá tak, že sa na tom nezmení vôbec nič. Žalobu, ktorú podali zúfalí susedia, súd zamietol.

Súd navyše susedom nariadil zaplatiť majiteľke kohúta 1000 eur ako náhradu škody. Podľa nej zvíťazil zdravý rozum. „Ľudia nesmú zabúdať na to, že žijeme na vidieku. Tí, čo sem prichádzajú dovolenkovať, to musia mať na pamäti. Nemôžu podávať žalobu len tak pre nič. Len pre to, že kohút kikiríka. To sú normálne zvuky, ktoré k vidieku patria. Ak im prekážajú, mali by odísť," tvrdí majiteľka kohúta Corrine Fesseauová.

Susedský spor nezarezonoval len na dovolenkovom ostrove Oléron na západe krajiny, ale v celom Francúzsku. Stal sa symbolom boja vidiečanov s bohatými ľuďmi z miest, ktorí si v lone prírody kupujú dovolenkové domy a chodia si na takéto miesta oddýchnuť. Tých, ktorí s nimi sympatizujú, by ste ale na malom ostrovčeku hľadali márne.

Maurice v hrnci neskončí

Kohút Maurice tu má veľa fanúšikov. Ostrovanom prirástol k srdcu. Teraz tak trochu dúfajú, že dovolenkári pochopia, ako sa veci majú a nebudú im už prekážať ani iné bežné veci.

Starostovia malých mestečiek po celom Francúzsku majú na stole aj sťažnosti na hlučné kostolné zvony, otravné kŕkanie žiab či hlasný gagot kačíc a husí.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?