13. 09. 2019 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Nízke Tatry ako ideálne miesto na strávenie pekných jesenných dní

Sú síce menšie ako Vysoké, no majú čo ponúknuť aj tým najnáročnejším návštevníkom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Seocentrum

Vysoké a Nízke Tatry patria k najnavštevovanejším destináciám na Slovensku. V zimnej sezóne tu nájdeme veľa vyznávačov zimných športov, v lete zase turistov. Na jar a na jeseň sem prichádzajú ľudia, ktorí hľadajú pokoj od mestského ruchu a plánujú si vychutnať prázdnejšie turistické lokality.

Ak plánujete ísť niekam oddýchnuť si od všetkých povinností a načerpať energiu po skončení leta, odporúčame vám vybrať si práve Nízke Tatry. Sú síce menšie ako Vysoké, no majú čo ponúknuť aj tým najnáročnejším návštevníkom.

Veľký výber hotelov rôznych cenových kategórií

V Nízkych Tatrách nájdete hotelové komplexy rôznych cenových kategórií. Do Nízkych Tatier sa môžete dostať aj od Brezna. Najčastejšie sem však turisti a rekreanti chodievajú hlavne z Liptova. Najmä preto, lebo práve Demänovská dolina a stredisko, ktoré sa nachádza v jej závere, patria medzi najnavštevovanejšie. Ak si dáte do vyhľadávača na internete hotel Liptov, určite sa vám podarí nájsť množstvo krásnych hotelov rôznych cenových kategórií.

Ak túžite aj po wellnesse, zistite, si, či dané ubytovacie zariadenie má aj vlastný wellness. Nie je nad to, keď si po dobrom obede a chutnej kávičke zložíte náhrdelníky, oblečiete plavky a pôjdete si zaplávať do hotelového bazéna. Teraz na jeseň akúto možnosť oceníte.

Možnosť vyjsť si na terasu, či balkón

Pri výbere dobrého ubytovania vám odporúčame nájsť si také, ktoré vám umožní vyjsť na balkón, či terasu. Ak sa zrovna budete nachádzať v hoteli, balkón, či vlastná terasa obložená nadčasovými terasovými doskami vám umožní tráviť chvíle na čerstvom vzduchu a zároveň vám umožní kochať sa krásnou tatranskou prírodou. Len samotné kochanie sa z terasy a dýchanie čerstvého tatranského vzduchu je pre nás dokonalým relaxom. Je dokázané, že práve tieto aktivity dokážu zvýšiť hladinu serotonínu, čiže hormónu šťastia.

Turistika

Čo by to bol za pobyt v Nízkych Tatrách, keby ste si nevychutnali turistiku! Medzi najpopulárnejšie turistické ciele patrí samozrejme Chopok a sedlo pod Chopkom, kde sa môžete občerstviť nielen v reštaurácii na samotnej stanici lanovky, ale aj v známej Kamennej chate, kde sa vám pri peknom počasí naskytne výhľad na samotný vrchol Chopku a na Horehronie.

Okrem Chopku ponúka krásne výhľady aj turistika na Ďumbier. Krásny vrchol, na ktorom sa pýši dvojkríž, vám ponúka výhľady na Liptovskú Maru, ale aj na hrebeň celých Vysokých Tatier. Túto turistiku, ale aj turistiku na Chopok zvládnu aj menej zdatní turisti, či deti.

V Nízkych Tatrách sa odporúča navštíviť aj jediné prístupné pleso v Jasnej, a to Vrbické pleso. Po návrate z týchto túr strávite nejaký čas v moderne vybavenej kúpeľni v hoteli, avšak výhľady, ktoré vám tieto turistické ciele, vrcholy ponúkajú, stoja za to.

V Nízkych Tatrách, konkrétne v stredisku Jasná, oceníte aj dostupnosť lanoviek. V prípade nepriaznivého počasia sa môžete zviesť alebo vyviesť pod Chopok lanovkou.

Nezabúdajte ale, že teraz na jeseň sa skôr stmieva, preto sa odporúča vyrážať skoro ráno, aby ste neboli odkázaní na používanie nočného videnia. Vyrátajte si čas túry, prirátajte k tomu nejaké pauzy a potom si naplánujte, kedy sa vám oplatí vyraziť. Nepodceňujte hory a majte pred nimi rešpekt.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?