14. 09. 2019 07:00 | WELLINGTON/kc

Služba Google maps prispela k objasneniu záhadného zmiznutia muža spred 22 rokov

Muž, ktorý býva v dome hneď vedľa miesta, kde našli auto tvrdí, že z brehu si nikdy nič nevšimol.

Pozostatky nezvestného muža našli v aute na dne jazera.
Pozostatky nezvestného muža našli v aute na dne jazera. Foto: Google maps

K vyriešeniu prípadu, ktorý sa stal pred 22 rokmi, prispela obrovská náhoda. Muž, ktorý si z nostalgie cez Google maps prezeral miesto svojho niekdajšieho bydliska na Floride, si na satelitných snímkach všimol niečo zvláštne. V jazierku, ktoré sa nachádza v mestečku Wellington, neďaleko svetoznámeho letoviska Palm Beach, objavil vrak auta. Píše o tom portál Washington Post.

Zaujalo ho to až natoľko, že sa skontaktoval so svojim kamarátom, ktorý žil neďaleko inkriminovaného miesta. Ten sa tam bol osobne pozrieť a potvrdil, že na dne jazierka, blízko pri brehu, sa skutočne nachádza vozidlo. Nahlásil to polícii, ktorá následne zistila, že ide o auto Williamma Moldta, ktorý záhadne zmizol ešte v roku 1997, keď mal 40 rokov. Keď auto vytiahli na breh, našli v ňom pozostatky nezvestného muža.

Pozostatky nezvestného muža našli v aute na dne jazera.
Pozostatky nezvestného muža našli v aute na dne jazera. Foto: Google Earth
 

Moldt zmizol v novembri 1997. Naposledy ho videli v nočnom klube, z ktorého odišiel pred polnocou. Svedkovia vtedy tvrdili, že bol triezvy.

V čase, keď s autom z neznámych príčin zišiel do jazierka, boli okolité domy ešte iba rozostavané. Muž, ktorý býva v dome hneď vedľa miesta, kde našli auto tvrdí, že z brehu si nikdy nič nevšimol.

Skeletal Remains Found in Wellington Pond; Identified as William Moldt, Missing Since 1997; Submerged Vehicle Discovered on Google Earth https://t.co/C4WxkcF8JV

- PublishedReporter.com (PublishedReport) September 12, 2019

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?